240 obserwujących
1011 notek
1908k odsłon
1693 odsłony

Jeden promil zdunów i pszczelarzy

Wykop Skomentuj148

Po premierze filmu braci Sekielskich, równą ławą ruszyli w S24 obrońcy Kościoła. Czytam a to, że bracia powinni zająć się innymi tematami, a to że gdzie indziej też są pedofile, a to, że zwracanie specjalnej uwagi na pedofilię w Kościele jest haniebne, skoro statystyka podobno odnotowuje, że wśród skazanych pedofili jest tylko jeden promil księży.


Jestem zdecydowanym zwolennikiem sprawnego ścigania i surowego karania sprawców pedofilii, bez względu na to czy kryją się wśrod aktorów, ludzi filmu, teatru, adwokatury i sądownictwa, dziennikarzy, zdunów, pszczelarzy czy agitatorów komunistycznych.


Pod warunkiem wszakże, że krzyżowcy S24 nie będą żądać moratorium na ściganie pedofilii kościelnej i zawieszenia mojego prawa do oburzenia na nią, do czasu pełnego oczyszczenia wszystkich innych środowisk. 


Dlaczego? Ponieważ ze względu na swoją szczególną rolę religijną, społeczną i narodową, Kościół katolicki ma być jak żona Cezara - w sposób oczywisty dla każdego tak czysty, że poza podejrzeniem. Żadna z wymienionych przeze mnie grup zawodowych (ani jakakolwiek inna grupa zawodowa którą pominąłem) nie pretenduje do 'rządu dusz' i sprawowania roli wzorca moralnego Polaków i nauczyciela moralności chrześcijańskiej. Żadna nie jest, tak jak Kościół katolicki, jądrem polskiej tożsamości narodowej.


Z tego powodu, moje oczekiwania moralne w stosunku do Kościoła stoją wyżej niż moje oczekiwania wobec najemnych komediantów, rozgrzanych sędziów, sądowych najmimordów, sprzedajnych pismaków, zadaniowanych agitatorów oraz zdunów i pszczelarzy.


Ja się, by użyć przykładu, nie spodziewam żadnego przykładu moralności po redaktorze Lisie, który reprezentuje tylko własny żałosny stan umysłu. Ale spodziewam się takiego przykładu po kapłanach Kościoła katolickiego, od wikarego po kardynała, którzy w tradycji naszej cywilizacji i dominującej wśrod Polaków religii reprezentują Pana Boga.


Tym samym serdecznie popieram pomysły wszystkich krzyżowców S24 na temat za jakie jeszcze środowiska kryjące pedofilię mógłby się z pożytkiem teraz zabrać p. Sekielski. Jednak równie chętnie zobaczyłbym bullę papieską lub dyrektywę pasterską Prymasa Polski, w myśl której


(a) wszystkie skargi na wypadki molestowania seksualnego nieletnich przez księży składane organom kościelnym mają być w ciągu 24 godzin od ich otrzymania kopiowane przez władzę kościelną do organów władzy państwowej, a konkretnie do właściwej terytorialnie komendy policji;


(b) kapłan prawomocnie skazany przez sądy państwowe za pedofilię podlega automatycznej ekskomunice z Kościoła katolickiego, i tym samym usunięciu ze stanu kapłańskiego, po ostatecznym uprawomocnieniu się wyroku;


(c) bezpośredni przełożony tego kapłana zobowiązany jest w tym samym terminie zrezygnować z zajmowanego stanowiska.


(d) kapłani nie stosujący się do punktów a-c podlegają automatycznemu usunięciu ze stanu kapłańskiego.


Ktokolwiek jest skłonny przychylić się do mojego postulatu, może maszerować razem ze mną pod transparentem "Precz z pedofilią zdunów i pszczelarzy!", a ja będę energicznie lobbować o rozszerzenie proponowanej przeze mnie radykalnej polityki walki z pedofilią na całą sferę świecką.

Wykop Skomentuj148
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo