Wydawnictwo Fronda Wydawnictwo Fronda
103
BLOG

Nowy (nie)porządek świata. Polska w epoce deglobalizacji

Wydawnictwo Fronda Wydawnictwo Fronda Kultura Obserwuj notkę 1

Globalizacja stała się źródłem wielu nieporozumień. Towarzyszą im pełne schematów i uproszczeń analizy prezentowane niekiedy nawet przez znanych badaczy. Dochodzi przy tym do gorących sporów ideologicznych o istotę globalizacji. Konserwatyści bronią idei państwa narodowego i starego porządku, oskarżając globalistów, że za sprawą rewolucji informacyjno-technologicznej chcą zniszczyć państwo. Z kolei kosmopolici wskazują, że globalizacja jest już realnie trwającym procesem, a państwa narodowe nie potrafią odpowiedzieć na wyzwania, jakie zachodzą na globalnej arenie.


Fenomenem globalizacji zajmują się specjaliści z różnych nauk: globalistyki, politologii, historii, geografii, antropologii, socjologii, stosunków międzynarodowych, ekonomii, pedagogiki, a nawet psychologii. To ogromne zróżnicowanie sprawia, że nie jest możliwe wypracowanie spójnej narracji na temat globalizacji podzielanej przez wszystkich. Przyjrzyjmy się z bliska najciekawszym wypowiedziom i z prawa i z lewa i zastanówmy się, co z tego dla nas wynika. Dla nas, czyli dla Polski.


Książka "Nowy (nie)porządek świata. Polska w epoce deglobalizacji" dostępna w sprzedaży na stronie księgarni Salon24 >>


Globalizacja - droga do piekła czy raju?

Rząd światowy: fikcja czy rzeczywistość?

(Nie)kontrolowane przeludnienie?

Wielki Reset i nowa "rasa panów"

Rozważania o czwartej rewolucji przemysłowej

Agenda 2030: Polska w drodze do zrównoważonego rozwoju

Czy istnieje Nowy Porządek Świata (NWO)?

Nowy (Nie)porządek Świata - "narzucany z góry" czy tworzony oddolnie?

Globalizacja - między ujednolicaniem a różnicowaniem się świata

Polska i Ukraina w koncepcjach geopolitycznych Aleksandra Dugina

Koniec globalizacji, czyli medialna manipulacja i post prawda

(Nie)homogeniczne społeczeństwo polskie w dobie globalizacji

Przegrana Putina? Bilans zysków i strat rosyjsko-ukraińskich po roku wojny

Warto dać się zarazić optymizmowi Autora, że Polacy sroce spod ogona nie wypadli i poradzą sobie w rywalizacji i współpracy z innymi narodami świata. Lektura jego tekstów nie będzie czasem straconym.


Prof. Roman Kuźniar

Od debiutu w 1994 roku aż po dzień dzisiejszy wydawnictwo Fronda wydaje awangardowy kwartalnik oraz nietuzinkowe książki w trzech głównych kategoriach: – publicystyka konserwatywno–prawicowa, – książki historyczne odkłamujące historię Polski i świata, – literatura katolicka podawana w nowatorskiej formie. Czytelnicy doceniają publikacje wydawnictwa Fronda za niezaprzeczalną wartość merytoryczną oraz wyrazistość. Nie byłoby to możliwe bez znakomitych autorów, takich jak: Gilbert Keith Chesterton, Szymon Nowak, Sławomir Cenckiewicz, Tadeusz Płużański, Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz, Piotr Gontarczyk. Z roku na rok wydawnictwo bardzo prężnie się rozwija i z małej oficyny, oferującej swoim odbiorcom wartościowe, aczkolwiek niszowe publikacje, stało się przedsiębiorstwem z ogromnym potencjałem, wydającym także bestsellery, takie jak: „Dziewczyny Wyklęte” Szymona Nowaka czy seria „Resortowe dzieci”. Fronda (w starofrancuskim proca) jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku wydawniczym. Obecnie, oprócz książek i kwartalnika Fronda Lux wydawanych przez FRONDA PL Sp. z o.o., funkcjonuje całkowicie niezależny, prowadzony przez inną firmę portal Fronda.pl.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura