Zakochany w Biblii
Wspólnie czytamy Biblię z perspektywy Nowego Testamentu oraz nauk rabinicznych, z uwzględnieniem najnowszych badań w dziedzinie historii i archeologii.
4 obserwujących
91 notek
26k odsłon
2041 odsłon

Piramidy są ze sztucznego kamienia

Wykop Skomentuj15

Profesor Joseph Davidovits zdobył sławę po tym, jak 40 lat temu zaproponował teorię wyjaśniającą technologię budowy egipskich piramid. Jego propozycja spotkała się w owym czasie z salwą śmiechu, zgodnie ze schematem zauważonym przez Schopenhauera:

„Każda prawda przechodzi przez trzy etapy:

  1. najpierw jest wyśmiewana,
  2. potem zaprzeczana,
  3. a na końcu uważana za oczywistą.”

Po czterdziestu latach już nikt nie tkwi na tym pierwszym etapie. Na etapie zaprzeczania są przede wszystkim władze Egiptu, które nie chcą przeredagować podręczników szkolnych. Natomiast dzisiaj można już powiedzieć, że teoria Davidovitsa stała się już nie tylko teorią, ale faktem doświadczalnym, sprawdzonym przez wielu naukowców na świecie. Wśród nich lista jak w załączeniu:

image

Na załączonej mapie widać też położenie ośrodków naukowych popierających tę tezę. Jak widać, profesor Davidovits już nie jest samotny w swoich poszukiwaniach.

image

W niniejszym odcinku podam argumenty, które dają nam pewność, że większość kamieni wykorzystanych do budowy piramid została wyprodukowana przez człowieka, a więc nie są one kamieniami naturalnymi, podobnie jak nie jest nim beton.

O co toczy się spór? Najprościej będzie zobrazować go na przykładzie największej piramidy w Gizie. Na schemacie widać strukturę podłoża geologicznego.

image

Zarówno władze Egiptu, jak i profesor Davidovits twierdzą, że piramida została zbudowana z kamieni pochodzących z kamieniołomów położonych w lewym dolnym rogu (z napisem Quarries). Czym się różnią obie teorie? Otóż władze Egiptu twierdzą, że kamienie z piramid zostały wyciosane, wyrzeźbione z twardej warstwy wapiennej, która na schemacie jest zaznaczona szarym kolorem.

Sęk w tym, że nikt nie potrafi wyjaśnić, jakim cudem robotnicy mogli wciągać 30-tonowe bloki kamienne w górę i układać je w doskonałym porządku bez użycia zaprawy murarskiej! Tego nikt nie potrafi wyjaśnić, ani też powtórzyć.

Profesor Davidovits podaje bardzo proste i logiczne wyjaśnienie: nie było żadnych 30-tonowych bloków kamiennych ciągniętych na sankach przez miliony niewolników. Te bloki zostały uformowane na miejscu podobnie jak beton. Jako surowiec dla nich wykorzystano słabą warstwę wapienną (w kolorze żółtym na schemacie), która ma konsystencję piasku. Do tego piasku dodawano wodę z Nilu oraz spoiwo geologiczne (coś w rodzaju kleju), dzięki któremu po wyschnięciu masa wapienna twardniała i przybierała postać bardzo zbliżoną do naturalnego wapienia.

Ten zabieg chemiczny niesamowicie upraszcza całą logistykę budowlaną! Do tego stopnia, że potrzeba było mniej niż 2500 pracowników do budowania piramid, co pokrywa się z obserwacjami archeologicznymi.

Cały ten proces został ładnie zobrazowany za pomocą animacji komputerowej:

Teraz podam główne argumenty doświadczalne, potwierdzające tezę, że kamienie z piramid zostały stworzone przez człowieka: zostały ulepione z naturalnego piasku wapiennego poprzez rekonstrukcję, a więc, fachowo mówiąc, zostały „zreaglomerowane”.

Po pierwsze: patrząc pod mikroskopem, można zauważyć pęcherze powietrza oraz pozostałości włókniste, które nie występują w naturalnym wapieniu. To pierwszy poszlak, który nakierował profesora Davidovitsa na sztuczne pochodzenie tych kamieni.

image

Po drugie: wapień jest skałą osadową, która składa się głównie ze skamieniałych muszli. Muszle te opadają na dno i tworzą równoległe warstwy. Inaczej jest w kamieniach z piramid: tam muszle są w całkowitym nieładzie, bo zostały wymieszane na etapie tworzenia cementu.

image

Po trzecie: wapień naturalny kształtuje się przez tysiące lat. Atomy w tym czasie układają się w równych strukturach krystalicznych, które można obserwować w skali atomowej, jest to obraz górny. Inaczej jest w przypadku kamieni z piramid: tam nie widać żadnych kryształów, czyli kamień nie powstał na przestrzeni kilku tysięcy lat, tylko w krótkim odstępie czasu – rzędu kilku dni, podczas utwardzania masy kamiennej. Widać te braki w dolnej części tego obrazu.

image

Po czwarte: aby przekonać się, czy kamień z piramid jest tym samym kamieniem co kamień wydobyty z kamieniołomu, wystarczy porównać skład jednego i drugiego kamienia. Jeśli pochodzą z tej samej warstwy geologicznej, powinny mieć podobny skład chemiczny. Otóż udowodniono, że skład się różni: w kamieniach z piramid występują dodatkowe pierwiastki, które nie występują w kamieniołomach. W rzeczywistości pochodzą one ze spoiwa geologicznego, które jest dodane do rozpuszczonej masy wapiennej.

image

Naukowcy porównali skład kamienia z piramid ze wszystkimi okolicznymi kamieniołomami i udowodnili, że kamienie z piramid wyraźnie odbiegają składem od kamieni naturalnych. Na załączonym wykresie widać, jak dwie, wybrane piramidy Cheops i Teti odbiegają od charakterystyki kamieniołomów otaczających:

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura