16 obserwujących
335 notek
370k odsłon
  597   5

Marszałek Grodzki- Możemy modyfikować tę ustawę (FO)...

     Jaka piękna katastrofa- to słowa wypowiedziane przez Alexisa Zorbę w kultowym filmie Mihalisa Kakogiannisa pt: Grek Zorba. Śmiało mógłby je powtórzyć Marszałek Tomasz Grodzki po czwartkowym głosowaniu ustawy o Funduszu Odbudowy. Na nic buńczuczne zapewnienia marszałka- ...Możemy modyfikować tę ustawę, podobnie jak próbował uczynić Sejm. (...) Natomiast nie ma wątpliwości, Senat będzie modyfikował tę ustawę w jednym zasadniczym celu - pieniądze dla Polaków, nie dla PiS, czy faworytów PiS-u. Trzeba to jasno powiedzieć, bo przykre doświadczenie z Funduszem Inicjatyw Lokalnych, gdzie regiony, powiaty czy gminy zarządzane przez PiS dostały pieniądze, a zarządzane przez opozycję zasiliły tzw. klub zero, czyli nie dostały żadnych pieniędzy. Ta sytuacja nie ma prawa się powtórzyć i to jest główne zadanie, które przyświeca senatorom przy pracy nad tą ustawą...

     Mogli modyfikować, ale okazało się, że nie potrafili. Za trudne było to zadanie dla podobno senackiej opozycyjnej większości. Komediowe posiedzenie senatu podczas, którego odrzucono preambułę do ustawy ratyfikacyjnej Funduszu Odbudowy głosami dwóch senatorów Koalicji Obywatelskiej - przeciw zagłosował Aleksander Pociej, a  nie wziął udziału w głosowaniu senator Leszek Czarnobaj. Co prawda niektórzy z polityków KO uważają, że w głosowaniu był remis 49 do 49, ale w tym meczu remisów nie ma. Tylko większość się liczy.

      Chyba ma racje Władysław Frasyniuk- ...Naszej stronie społeczeństwa brakuje przywódcy. Panowie i panie, w polityce trzeba walczyć o swoje... Jednak walczyć to trzeba umieć, a na tej stronie politycznego sporu zapał może i jest, ale umiejętności brakuje. Nie dziwię się więc słowom pani Jadwigi Staniszkis, że- ...Kolejna wygrana PiS wydaje się bardzo prawdopodobna. I będzie to pozytywne dla Polski (...) Upadek demokracji nie musi oznaczać kryzysu społecznego. Dlatego tak jak kilka lat temu byłam wielką pesymistką, jeśli chodzi o rządy PiS, tak dziś jestem optymistką... Mimo, że własna córka o demencji pani profesor wspomina. Jednak słowa te idealnie opisują dzisiejszą sytuację polityczną więc o jakiej demencji może być tu mowa? A dzień po? Taka informacja- ...Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ws. ratyfikacji decyzji dotyczącej systemu zasobów własnych Unii Europejskiej - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Ustawa została już opublikowana w Dzienniku Ustaw... Dobre zakończenie tygodnia.


Lubię to! Skomentuj52 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale