19 obserwujących
393 notki
446k odsłon
  1409   11

Maryla Rodowicz- nie stać mnie na egzotyczne wakacje.

   Kończą się wakacje, a Królowa Matka naszej estrady chociaż chyba Królowa Babcia bardziej by pasowało narzeka na brak finansów na wakacyjne wojaże marzeń- ...Jak chcemy wypoczywać w superluksusowych warunkach, to niestety, musimy za to słono zapłacić. A ja chętnie wzięłabym ze sobą dzieci. To już cztery bilety, które musiałabym kupić. Ja musiałabym lecieć w klasie biznes, już nie mam zdrowia studenckiego. A przecież nie posadzę dzieci w ekonomiku. Musiałyby lecieć w tej samej klasie co ja. Do tego hotel dla tylu osób. To jest bardzo duży koszt... Faktycznie jak chcemy wypoczywać w superluksusach to niestety bardzo duży koszt. Widać rząd wprowadzający różne formy wspomagania wakacyjnych wojaży zapomniał o tych najbardziej potrzebujących. Przecież te wszystkie gwiazdki estrady czy filmu, ci celebryci znani z tego, że na ściankach stoją bo tylko to potrafią też potrzebują pomocy. Może jakiś bon wakacyjny dla właśnie takich życiowych rozbitków rząd mógłby wprowadzić? Podejrzewam, że wdzięczność tej grupy społecznej wielką by była.

   A sama Królowa Babcia naszej estrady? Wiekowa już jest 70+ na karku to czas na zasłużoną emeryturę. Niestety los i ZUS drastycznie potraktował naszą bohaterkę. Piosenkarka wyznała, że może liczyć na co najwyżej 1600 złotych miesięcznie. Trochę malizną pachnie ta emeryturka. Tylko jaka emerytura wpływa nam na konto jest związana z tym ile się kasy na fundusz emerytalny odprowadziło. Nasza barwna Maryla nie grzeszyła roztropnością i w związku z tym będzie musiała śpiewać tak długo jak gra Orkiestra Owsiaka do końca świata i o jeden dzień dłużej. Chyba, że nauczy się żyć według swoich możliwości, a nie chęci. Królowa Babcia naszej estrady bardzo swoim zachowaniem poruszyła znanego vlogera Dzikiego Trenera, który tak skomentował rozpacz wakacyjną Maryli Rodowicz- ...Świat się zmienia, jeżeli ktoś nie zadbał o swoją przyszłość, to trzeba się z tym pogodzić. Tak jak z przemijaniem, tak jak, z tym że raz jest w życiu lepiej, raz gorzej, czy z tym że na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Zwłaszcza jeżeli na inne ten wpływ mieliśmy, ale przez kilkadziesiąt lat mieliśmy to w du*ie. No to potem nie za bardzo wypada narzekać... Dobrze byłoby, żeby nasza gwiazda zapoznała się z tekstem vlogera i zaczęła planować wakacje w Polsce. Jazda koleją też jest przyjemną, a nasza gwiazda z racji wieku może liczyć na dość poważne zniżki na kolejowy bilet. Wypada pani Maryli życzyć udanych następnych wakacji, ale już w Polsce i dostosowanych do zawartości portfela.

   Drugą równie ciekawą postacią naszego show biznesu jest Klaudia Halejcio, która nie tak dawno zakupiła willę za jedyne 9 milionów złotych. Jednak w jednym z wywiadów Klaudia zdradziła, że na zakup domu zaciągnęła kredyt. Kupować chałupę za 9 milionów na kredyt to naprawdę trzeba mieć fantazję. Fantazję naiwnego dziecka, ale ona chociaż dzięki temu zakupowi mogła skorzystać ze wspaniałych wakacji. Wakacji kredytowych. Jednak strach pomyśleć co się stanie jak te kredytowe wakacje się skończą. Sama pani Klaudia tak ocenia sytuację w której się znalazła i uważa jednak, że wakacje to nie jest wystarczająca pomoc, dlatego rządzący powinni pomyśleć nad kolejnymi rozwiązaniami. Jak widać na powyższych przykładach myślenie to jednak towar z półki najwyższej. Luksusowej, takiej jak mydełko Fa.

Lubię to! Skomentuj56 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości