34 obserwujących
2625 notek
639k odsłon
90 odsłon

Die Welt/ Bundestag toruje drogę kontrowersyjnemu gazociągowi bałtyckiemu Nord Stream 2

Wykop Skomentuj

Moje: we wczorajszym wywiadzie minister Piotr Woźniak upublicznił fakt zablokowania Polsce, w 2016 roku przez stronę rosyjską, dostaw gazu. W linii czasowej nakłada się to na próbę puczu z 16 grudnia tegoż roku, blokadę sygnału TVP czy ograniczenie ruchu lotniczego nad Polską...


Die Welt/ Bundestag toruje drogę kontrowersyjnemu gazociągowi bałtyckiemu Nord Stream 2

14.11.2019 

Rury do rurociągu Nord Stream 2 zostaną ułożone na Morzu Bałtyckim


Źródło: REUTERS


W środę wieczorem koalicyjne grupy parlamentarne CDU / CSU i SPD, a także FDP w Bundestagu stworzyły bezpieczeństwo prawne i planistyczne dla kontrowersyjnego gazociągu bałtyckiego Nord Stream 2. Zieloni skrytykowali tę decyzję.


Bundestag otworzył drogę do kontrowersyjnego gazociągu Nord Stream 2. Głosami koalicyjnych grup parlamentarnych CDU / CSU i SPD, a także FDP podjęto decyzję o przekształceniu unijnych wytycznych dotyczących gazu w prawo krajowe. Zapewni to pewność prawną i planowania dla gazociągu bałtyckiego Nord Stream 2. Zieloni ostro skrytykowali.


Wniosek dotyczący decyzji w sprawie projektu ustawy, który został już przyjęty, dotyczy przedłużenia terminu, do którego możliwe są wyjątki od niektórych przepisów dyrektywy. Mówi się teraz, że należy uwzględnić „wszystkie okoliczności” indywidualnego przypadku.


Przyjęta w kwietniu poprawka do unijnej dyrektywy gazowej stanowi, że w przyszłości przepisy energetyczne UE będą miały również zastosowanie do rurociągów, które biegną z krajów trzecich do Unii Europejskiej. Zgodnie z tym produkcja gazu ziemnego i eksploatacja rurociągu nie mogą być w tych samych rękach - inaczej niż wcześniej w Nord Stream 2.


Politycy koalicyjni bronili gazociągu


Zieloni oskarżyli koalicję o osłabienie unijnej dyrektywy gazowej. Tak więc koalicja przeciwdziałała rozdzieleniu produkcji i operacji, powiedziała Julia Verlinden, polityk z Partii Zielonych. Wiceprezes Green Group Oliver Krischer skrytykował, że obiecany dalszy tranzyt gazu przez Ukrainę nadal nie jest regulowany.


Nowa zimna wojna w Nord Stream 2

Politycy koalicyjni bronili gazociągu. Poseł CDU Peter Bleser powiedział, że Nord Stream 2 zwiększy bezpieczeństwo dostaw i pomoże utrzymać stabilne ceny. Polityk SPD Timon Gremmels powiedział, że unijna dyrektywa gazowa zostanie wdrożona jeden do jednego w prawie niemieckim.


Państwa UE, a także USA narzekają, że rurocig z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie wzmacnia zależność energetyczną Europy od Rosji i przynosi szkodę dla interesów państw Europy Wschodniej Unii Europejskiej i krajów partnerskich, takich jak Ukraina. Oczekuje się, że gazociąg będzie transportował do Niemiec do 55 miliardów metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale