34 obserwujących
2615 notek
637k odsłon
228 odsłon

The Jerusalem Post/ Shevah Weiss skrytykował wspólne oświadczenie Netanjahu i Morawieckie

Wykop Skomentuj6

The Jerusalem Post/  (2018)

Profesor Shevah Weiss, były ambasador Izraela w Polsce ostro skrytykował wspólne oświadczenie premiera Polski Benjamina Netanjahu i premiera Polski Mateusza Morawieckiego, opublikowane w czwartek w gazetach w Izraelu. 


"Ten dokument zawiera kilka zdań, które są poprawne, a reszta jest albo nieprecyzyjna, albo fałszywa" - powiedział Weiss w wywiadzie udzielonym w niedzielę rano w Radio Armii Izraela. "Na przykład, w przeciwieństwie do tego, co tam napisano, zdarzały się przypadki, w których sam Rząd Polski na Uchodźstwie brał udział w mordowaniu Żydów" 

 Wspólne oświadczenie opublikowane w The Jerusalem Post gdzie indziej, twierdzi, że "wojenny rząd polski na uchodźstwie próbował powstrzymać tę nazistowską działalność, próbując podnieść świadomość zachodnich sojuszników do systematycznego mordowania polskich Żydów".

Yad Vashem, wypowiedział się w ostrym tonie, że wspólny dokument "zawiera szereg bardzo problematycznych stwierdzeń, które naruszają istniejącą wiedzę historyczną przyjętą w tej dziedzinie". 


Weiss, polski ocalały z Holokaustu, był także przewodniczącym Yad Vashem.

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale