80 obserwujących
1289 notek
975k odsłon
2687 odsłon

Szołownia czyli medialny odlot w nową rzeczywistość

Wykop Skomentuj96

Trzeci element ciemnej Triady postępu, to po prostu erozja cywilizacji. Cywilizacja bywa lepsza albo gorsza, weselsza albo smutniejsza itd. itp. niczym symfonia przez kogoś napisana. Jeśli jednak zaczniemy do niej wrzucać jakieś dźwięki z zewnątrz. A to dźwięk powietrza schodzącego z przebitej szkłem opony roweru, a to pierdzenie przybysza, który nie lubi makreli, a to pusty bęben ni przypiął ni przyłatał, to w zależności od nasycenia istniejącej symfonii dodatkami z zewnątrz, muzyka przestanie być jakąkolwiek melodią. Stanie się bełkotem, chaosem, ciemnością.

Opennes i inclusivness / otwartość i włączanie, to właśnie jest wyżej opisany proces nasycania istniejącej muzyki/cywilizacji dodatkami spoza niej. Ideami, poglądami i przede wszystkim ludźmi spoza niej. Sama idea otwartości posuniętej do wartości podstawowej i absolutnej jest absurdem. Otwartość jest potrzebna, by móc się rozwijać. Ale gdy otwartość staje się celem i zasadą działania, to nie ma niczego, co mogłoby być wzorcem, punktem odniesienia, elementem piękna lub brzydoty. Zostaje chaos i bulgot, i wrzenie istnienia, którego pochodnymi są ból i szaleństwo.

Więc wszystkie trzy elementy ciemnej Triady postępu, wyznawanej przez ludzi postępowych, mierzyć wydają się w jeden cel, w destrukcję rzeczywistości stworzoną przez ludzi. W rozmontowanie cywilizacji. W rozbicie istniejących struktur społecznych, czy to będzie struktura państwa czy struktura rodziny. Ostatecznie Triada ta mierzy w rozbicie samego człowieka, w wyzwolenie go z rozumu, w odtworzenie go na nowo, jako homo "czuciowus" - osoba kierująca się w postrzeganiu i działaniu, wyłącznie przeżywanymi impulsami odczuć i emocji, wolna od refleksji własnego niezgodnego z otoczeniem zdania, wolna od rozumu, szczęśliwa w wyniku emocjonalnych doznań dostarczanych przez specjalistów i funkcjonariuszy medialnych.

I tu ponownie możemy wrócić do naszego kandydata na prezydenta RP, który sprawnie wpisuje się w budowę nowego, lepszego świata imienia George'a Orwella i Aldous'a Huxleya.


Można, rzecz jasna, zaklinać rzeczywistość, bajając że kryzys klimatyczny wymyślił Soros, a polski węgiel to miód na polskie płuca. Rachunek - powtarzam - przyjdzie bankowo.

Pan Szymon wie, co mówi, ale nie do końca. Ów rachunek bowiem JUŻ przychodzi, my płacimy, a wystawiają go sponsorzy poglądów pana Szymona. Handel uprawnieniami emisji CO2 przejdzie do historii świata, mniejsza już o to, w jakich charakterze.


I o czymkolwiek będą chcieli nam mówić partyjni urzędnicy, trzeba przerywać im w pół zdania i pytać: świetnie, a co z powietrzem? Ziemią? Co z wodą?!

Można by potraktować te wskazówki Pana Szymona jako żart, tymczasem pobieżna lektura komentarzy pod jego wpisami na fb daje pewność, że b.wiele osób traktuje je z całą powagą. Histeria na pograniczu psychozy staje się indukowanym stanem umysłów wyznawców Szymona H.


Sprawa jest prosta, więc wyrażę ją w żołnierskich słowach: Polska potrzebuje przywódców nie raz w roku zbierających papierki dla picu, ale takich, dla których sprawa naszego środowiska jest absolutnie priorytetowa. CODZIENNIE. Od rana do wieczora. I w nocy. Na innych, dziś, zwyczajnie nas już nie stać. W grę wchodzi życie mojej córki

Nikomu nie należy życzyć aby znalazł się w sytuacji, gdzie w grę będzie wchodzić życie jego dziecka, takie manipulacyjnie grube, ale skuteczne w efektach, aberracje to coś naprawdę smutnego. To robienie ludziom przysłowiowej wody z mózgu, to poziom absurdu, z którym nawet nie ma jak rozmawiać, bo jest już poza jakąkolwiek przytomnością czy racjonalnością.

W świecie w którym kościół i religia straciły swoje miejsce, w którym ksiądz przestał być prorokiem, a stał się "Kancelaria będzie czynna od 7:00 do 7:30", zapotrzebowanie ludzi na proroków i chęć religijnego zaangażowania nie ustały. Szczególnie boleśnie doświadczają tego "gwiazdy medialne", które  - z racji lśnienia, jakie zapewnia im miliony i miliardy odświetleń na ekranach zwróconych wprost do ludzkich oczu - stają się naturalnymi kandydatami na para-religijnych proroków i przywódców. Jest to tym bardziej możliwe, że rozum jako rozum, został już ośmieszony i "zakazany", a jego miejsce zajął kult CZUCIA.

Przykładem takiego para-religijno-politycznego awansu jest chyba osoba Marusza Maxa Kolonko. Ten przesympatyczny dziennikarz, łebski facet, robiący bardzo ciekawe i dobre programy fachowiec medialny, poszedł w politykę i stworzył jakąś formację #Revolution czy jakoś tak. Max zamknął się w jakimś własnym serwerze z ponoć tysiącami płacących na tę imprezę zwolenników i... odleciał. Aż przykro patrzeć było, na jakieś późniejsze fragmenty, zamieszczane na youTube. Jeśli nie były zmanipulowane, to zdawały się świadczyć, że facet uznał siebie właśnie za quasi-proroka z misją i wyznawcami.

Podobny mechanizm może dotyczyć - oby nie - pana Szymonka. Przejrzenie jego wpisów, dialogu z komentującymi i postaw osób go wspierających, znów nasuwa na myśl mechanizmy para-religijne. Z komentarzy przebija zupełnie pozbawione równowagi uwielbienie dla osoby i mądrości "proroka". Osoby wyrażające wątpliwości czy zdania przeciwne są brutalnie, po chamsku atakowane, usuwane i blokowane - wszystko w imię ochrony "proroka" i głoszonych przez niego  "prawd". Całość zaczyna przypominać grupę czcicieli i para-mesjasza z misją zbawienia ludzi.

W całym tym krajobrazie przemian religijnych i politycznych, przy zetknięciu się z ich propagatorami, zwykły ksiądz nawet trochę safanduła, czy zwykły polityk, nawet trochę interesowny - jawią się jako ostatnie kamienie milowe normalności, do których jeszcze można się jakoś odnieść, z którymi można żyć, zgadzać się  nie zgadzać, ale sensownie współistnieć, bo to ludzie, a nie tępi ideolodzy, pragnący z nas tworzyć nowego człowieka bez właściwości, bez rozumu, wyzwolonego z wartości, cywilizacji, rodziny i tożsamości, oddającego cześć medialnym, wystruganym na poczekaniu, gwiazdkom, przeżywającego swoje emocje, jako ostateczne doznania w drodze do lepszej przyszłości Matki Ziemi.Wykop Skomentuj96
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka