catrw catrw
200
BLOG

Wybory do Parlamentu UE – czyli kto lub co działa?

catrw catrw Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 13


Jaka kombinacja czynników decyduje o sukcesie?

Czy sztab wyborczy PiS-u i machina partyjna już pracuje na pełnych obrotach.

Realokacja wyborcza jest widoczna. Rząd Koalicji 13 grudnia nie spełnił pokładanych w nim nadziei...

Kaskada problemów rządu Donalda Tuska tworzy doskonałą sytuację dla PiS-u, ale szanse należy wykorzystać i skonsumować...

Moim skromnym zdaniem szklany sufit dla PiS-u to 30 z 52 eurodeputowanych. Ale sukces nie przychodzi sam, musi być wypracowany.

Należy szukać wszystkich nadążających się okazji. Dlaczego tak mało eurodeputowanych PiS-u na protestach rolniczych?

Wszyscy kandydaci PiS-u do Parlamentu UE obowiązkowo powinni być na proteście Solidarności przeciwko filozofii Zielonego Ładu, 10 Maja w Warszawie.

UE jest coraz bardziej podzielona w kwestii polityki rolnej i polityki energetycznej, migracyjnej....

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w czerwcu, mam nadzieje, że ci co chcieli zapaści cywilizacyjnej UE poniosą ogromne straty, zwłaszcza we Polsce, ale i w całej Europie.

UE jest coraz bardziej dysfunkcyjna.

Dla mnie tylko Jednolity Wspólny Rynek jest sprawdzoną wartością.

Jako sposób na tworzenie miejsc pracy przewodniczący Komisji Europejskiej Charles Michel promuje gospodarkę wojenną. Dokąd by to doprowadziło, jest oczywiste, przykładem CCCP za Stalina.

UE w praktyce nie jest instytucją demokratyczną. Nie reprezentuje mieszkańców Polski, Węgier, Francji, Włoch czy Niemiec....

Unie zabija iluzja słuszności głoszonej przez niewybieralne elity.

Profesor Daniel Kahneman, izraelski laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, ukuł wyrażenie "iluzja słuszności". Zwraca uwagę, że mamy tendencję do myślenia, że nasze własne opinie i intuicje są słuszne.

Mamy tendencję do przeoczania twardych danych, które są sprzeczne z naszym światopoglądem i odrzucania argumentów, które nie pokrywają się z naszą własną koncepcją rzeczy.

Działamy w złudzeniu, że nasze idee, spostrzeżenia, intuicje są słuszne. Nie pozwalamy, aby fakty lub przeciwstawne poglądy stanęły nam na drodze.

Iluzja słuszności prowadzi do niezliczonych błędów, do błędnych osądów, do niepotrzebnych konfrontacji. Gdybyśmy mogli być bardziej otwarci i uczciwi, autorefleksyjni, chętni do przyjmowania nowych pomysłów i korygowania błędnych założeń – znaleźlibyśmy się w lepszym, szczęśliwszym i bardziej ludzkim świecie.

To iluzja słuszności elit prowadzi UE w kierunku szaleństwa Zielonego Ładu.

 Przywódcy UE prowadzą złą politykę, ponieważ nie chcą przyznać się przed opinią publiczną, że się mylili.

Tak więc więcej ludzi zostaje zranionych i więcej pokoleń jest straconych – wszystko dlatego, że przywódcy nie tolerują sprzeciwu, nie rozważają innych, lepszych opcji, nie rozważają że mogą się mylić.

Weber, Tusk, von der Leyen, Timmermans et consortes jako przywódcy są w stanie maszerować w szaleństwo, ponieważ ogół społeczeństwa pozwala im na to, aby uchodziło im to na sucho.

Dopóki nie pojawi się głośna i nieustraszona opozycja, "przywódcy" depczą po głowach społeczeństwa. Bardziej troszczą się o własną politykę władzy niż o potrzeby i dobrobyt swoich wyborców.

Należy ich odsunąć od władzy i przywrócić UE Europejczykom.
image


catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka