16 obserwujących
973 notki
2105k odsłon
  1247   0

Wielkanoc spędzimy w domach? Minister zdrowia pokazuje nowe dane

Minister zdrowia ogłosił nowe obostrzenia. fot. PAP/Radek Pietruszka
Minister zdrowia ogłosił nowe obostrzenia. fot. PAP/Radek Pietruszka

- Dzisiaj mamy 12 142 nowe przypadki zakażenia koronawirsuem - ujawnił w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski. Czy Wielkanoc spędzimy w domach?

Patrząc na tydzień wstecz oznacza to przyrost o ok. 3 tys. - czyli 1/3 więcej - zaznaczył w RMF FM Niedzielski.

Prognozy pokazują, że szczyt 3. fali ma być na poziomie 10-12 tys. - chodzi o średnią tygodniową. W tej chwili jest na poziomie ok. 8 tys. Oznacza to, że dzienne liczby zakażeń mogą być na poziomie 15-16 tys. - podkreślił szef resortu zdrowia.

Według prognoz szczyt zachorowań będzie pod koniec marca. Nie będę ukrywał, że jeżeli będziemy mieli kontynuację trendu wzrostowego, to będziemy musieli rozważać scenariusz, by Wielkanoc spędzić w domu - przyznał Adam Niedzielski.

Dziś 12142 nowe przypadki Covid-19. Liczba identyczna jak wczoraj. To oznacza przyrost o 3 tysiące przypadków tydzień do tygodnia - mówił minister zdrowia.


Niedzielski nie ma wątpliwości, że do luzowania obostrzeń dojdzie jak "będzie okazja. Musi być spadek dziennych liczb zachorowań"

- Bardziej od dziennej liczby zakażeń będziemy monitorowali obłożenie w szpitalach; jeżeli dzienna liczba zakażeń wynosiłaby kilka tysięcy, ale znacznie zmalałaby liczba zgonów oraz osób hospitalizowanych, możemy mówić o tym, że mamy pandemię pod kontrolą - ocenił szef MZ.

Adam Niedzielski przebywa na kwarantannie po kontakcie z zakażonym koronawirusem szefem KPRM Michałem Dworczykiem. Deklaruje, że czuje się dobrze, pracuje z domu, a w czwartek chciałby zrobić test.

Nowe obostrzenia 

Wczoraj minister zdrowia dr Adam Niedzielski ogłosił nowe zasady funkcjonowania podczas pandemii.

Od soboty osoby przyjeżdzające z Czech i Słowacji będzie obowiązywała kwarantanna. Również od 27 lutego zostanie wprowadzony obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką. Natomiast w województwie warmińsko-mazurskim - ze względu na sytuację epidemiologiczną - przywrócone zostaną obostrzenia. Reszta obecnie obowiązujących zasad zostaje przedłużona do 14 marca.

KJ

Lubię to! Skomentuj62 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości