60 obserwujących
997 notek
1171k odsłon
  224   3

Tańszy węgiel? To tylko chwilowe zamazywanie anty ludzkiej przyszłości

"Zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że w odpowiedzi na rosnące ceny węgla rząd wprowadzi rozwiązania mające obniżyć jego cenę dla końcowego odbiorcy. – Chcemy, żeby ta cena była w okolicy ceny sprzed tej szaleńczej zwyżki, wtedy ten węgiel kosztował 800-1000 zł.

Zapytany o to, czy rząd przewiduje dopłaty dla pośredników, powiedział że „ta różnica będzie kompensowana”. Dodał, że zostało to ustalone na wtorkowej Radzie Ministrów. – Będą wprowadzone rozwiązania które dadzą możliwość również pośrednikom sprzedawania węgla po tej cenie, którą zaoferowałaby Polska Grupa Górnicza "– podkreślił.

Zapytam więc, a co z osławionym gazem łupkowym? Rząd odpowiada:

"Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o uchyleniu ustawy o specjalnym podatku węglowodorowym - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Powodem ma być brak wydobycia gazu z łupków w Polsce. Polskie łupki zatrzymały podatki - mówi w rozmowie z PAP prezes PGNiG Piotr Woźniak."

Co z gazowaniem węgla są jakieś plany? Chyba anty plany. tymczasem....

Ekspert mówi wprost: Zgazowanie węgla powinno być w strategii Polski.

https://energetyka24.com/gornictwo/ekspert-zgazowanie-wegla-powinno-byc-w-strategii-polski-obecnie-liderem-tej-technologii-sa-chiny-wywiad

I co filtrami anty smogowymi na kominy?

Wiadomo że taki filtr na komin znacznie ogranicza emisję trujących gazów, ale po co ludziom ułatwiać życie skoro można je im skopać na chwałę UE?

https://wbudowie.pl/filtr-na-komin-ogranicza-emisje-trujacych-gazow.

Można więc pytać i pytać, a pro polskiej odpowiedzi i tak ze strony rządu nie będzie.

PiS gdyby rządził Saharą, z czasem piasek importował. Dla PiS-u uzależnionego od unijnej kasy  liczy się przede wszystkim to, co mu nakaże Bruksela a nie polska racja stanu.

Mojego głosu w wyborach  nie dostaną. Kropka.

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka