37 obserwujących
645 notek
832k odsłony
247 odsłon

Prawda czasu i ekranu o imieniu Zgoda

Wykop Skomentuj8

Po prawej trwa trzęsienie ziemi, w wyniku którego powstają nowe lądy. Każdy z tych lądów ma pomysł na stworzenie własnego życia. Każdy też na takim pomyśle chce ugrać wspomniane życie wyłacznie dla siebie.

O ile Konfederację uznaję za dzieło  zdroworozsądkowe mimo oczywistych zawirowań spowodowanych przez Jakubiaka z Liroyem,  to już wszelkie próby tworzenia czegokolwiek nowego obok Konfederatów wpisuję w działanie służb.

I tak po informacji w sieci, że Kukiz 15 idzie do wyborów sejmowych w sojuszu z amerykańską  "Revolution" Maxa Kolonko pojawiła się zaraz druga, że pan Kołodziejczyk szef AgroUnii zakłożył również partię pt. "Zgoda" (dorzućmy tam jeszcze "Razem" i obraz się nam zacieśni).

Jak napisano w oświadczeniu, "Zgoda" jest dla wszystkich. Tak przynajmniej zapewnia nowy lider puszczając tym samym jednocześnie zajączka w stare lewackie terytoria.

"Ucinamy pojawiające się informacje, że chcemy dzielić polską prawicę. "Zgoda" jest partią centrową, nie prawicową, chociaż ma też postulaty prawicowe. "Prawda" to był projekt realizowany do dnia dzisiejszego. Partia nazywa się "Zgoda". Jesteśmy przekonani, że spokojnie zbierzemy podpisy, by wystartować w całej Polsce. Odcinamy tych, którzy nie potrafią zrozumieć, że skrajności prowadzą do budowania różnic u nas w kraju. Stawiamy na tych zdroworozsądkowych, którzy mają dość tej wojny polsko-polskiej i na tych, którzy zawiedli się na PSL, PO i też na PiS, który akurat po części zrealizował swój program – dodał zapowiadając iż w szeregach Zgody znajdą się nazwiska, które “są w polityce od jakiegoś czasu i nie cieszą się złą sławą”.

Hmm...partia nie prawicowa?...  Prawda zmieniona na Zgodę? To brzmi niemal jak wymiana sowieckiej Rosji na putinowską. Ech...co za bełkot. Dla przypomnienia dopiszę, że szef AgroUnii uważa że Konfederację trzeba koniecznie "wyciąć". Podobnie uważa też większość tzw. prawicowców, dla których Ruch Kaji Godek, "Korona" Grzegorza Brauna czy Ruch Narodowy to organizacje szkodliwe, zagrażające wręcz Polsce i jej interesom.

Jak tak na to wszystko patrzę i jak o tym czytam, to aż się prosi przypomnieć słowa Romana Dmowskiego który pisał:

"Co bym robił, gdybym był wrogiem Polski? Otóż przede wszystkim używałbym wszelkich wysiłków i nie żałowałbym żadnych ofiar na to, ażeby nie dopuścić do zapanowania w tym kraju zdrowego rozsądku, ażeby postępowaniem Polaków nie zaczęła kierować trzeźwa ocena stosunków i położenia ich państwa. Utrzymywałbym w Polsce na swój koszt legion ludzi, których zajęciem byłoby szerzenie zamętu pojęć, puszczanie w obieg najrozmaitszych fałszów, podsuwanie najbardziej wariackich pomysłów. Ilekroć bym zauważył, że Polacy zaczynają widzieć jasno swe położenie i wchodzić na drogę do naprawy stosunków i do wzmocnienia państwa, natychmiast bym zrobił wszystko, żeby odwrócić ich uwagę w inną stronę, wysunąć im przed oczy jakieś nowe idee, nowe plany, wytworzyć jakiś nowy ruch, w którym by rodząca się myśl zdrowa utonęła."

Nic dodać nic ująć

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka