35 obserwujących
643 notki
830k odsłon
314 odsłon

Rosja o Polsce i Smoleńsku

Wykop Skomentuj15

"Zarówno Niemcy, Polska, Francja, jak i Rosja mają długą listę rzeczy z różnych okresów historycznych, za które mogłyby w nieskończoność przepraszać siebie nawzajem. Polska może zrobić pierwszy krok i zacząć przepraszać za 1612 rok . (...) Gdy wcześniej rządzili Kaczyńscy, relacje również były bardzo kiepskie. Teraz są bliskie zera. "  - Aleksiej Muchin, dyrektor generalny związanego z Kremlem think tanku Centrum Informacji Politycznej.

"W ostatnim czasie Polska nazywa siebie główną ofiarą II wojny światowej. Ale czy nie było tak, że to drapieżnik rozpoczął wojnę, ale się przeliczył? – pyta rosyjski dziennikarz. – Dzisiaj Polacy niszczą pomniki radzieckich żołnierzy, atakują rosyjskich kibiców, nie pozwalają motocyklistom przejechać do Europy przez swoje terytorium i błagają o pieniądze. Ale jeśli się nad tym zastanowić, to sami są nam winni." - Stacja Rossija24

Ten sam Muchin O Smoleńsku

"Na resztki samolotu łatwo byłoby podrzucić jakąś substancję, a później obwinić Rosję. Mając resztki samolotu na swoim terytorium, będziemy mieli stuprocentowy dowód na to, że żadnego ładunku wybuchowego nie było. Z tego powodu wrak pozostanie w Rosji."  

No cóż,  jaki kraj tacy i jego obywatele.

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka