13 obserwujących
372 notki
340k odsłon
146 odsłon

Gdy staniesz się drzewem

Wykop Skomentuj5

Nowa metoda pochówku, która, patrząc na reakcje na necie, daje chyba większą nadzieję na nieśmiertelność niż nasza Wiara czy Nadzieja.

Jest bardzo sugestywna.

Oto włoska firma wymyśliła i wciela w życie, sposób na nieśmiertelność. Robi to w następujący sposób, z naszym udziałem:

Najpierw wybieramy drzewo, którym chcielibyśmy być i żyjemy spokojnie dalej.

Gdy nadejdzie Ten Czas, nasze ciało, zostaje ułożone w pozycji embrionalnej z wybranym ziarenkiem, w biodegradowalnej urnie, z której po jakimś czasie wyrasta drzewo. Drzewo rozsadza kapsułę i czerpie składniki odżywcze z tego co z nas zostało.

W taki oto sposób cmentarz może stać się lasem, my będziemy mieli wkład w ratowanie ziemskiego ekosystemu, przy okazji ciesząc się nową formą życia.

Ciekawe?

Na pewno nauczyłoby nas większego szacunku dla Natury.. trudniej wbić gwóźdź, huśtać się czy robić dużo innych rzeczy nad/przy drzewie, które jest grobem. Na pewno, trudniej takie takie drzewo ściąć np. na rozpałkę.

Przynajmniej na początku.

Ale i tak musimy się liczyć z tym, że, gdy metoda pochówku spowszechnieje, drzewa te mogą trafić pod piłę i wylądować po obróbce, w salonie meblowym lub w formie zeszytu na naszych biurkach. Kręgosłup moralny dzisiejszego biznesu, jest z gumy i wcześniej czy później, racjonalizm prawdopodobnie weźmie górę.

Jednak patrząc na drzewa, zastanówmy się, czy nie są one mglistym wspomnieniem takich pochówków z dalekiej, niezbadanej przeszłości. Wszak Natura jest żywą strukturą, która potrafi wspierać się wzajemnie w walce o przetrwanie.

A także wspierać nasze zdruzgotane zdrowie i psychikę.


Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości