23 obserwujących
415 notek
369k odsłon
  711   6

Zaszczepieni nie są chronieni.

.

Badanie Pfizer opublikowane w piątek wykazały, że ​​3/4 osób zarażonych podczas epidemii koronawirusa spowodowanej przez wariant Delta, było w pełni zaszczepionych. Raport dostarcza kluczowych dowodów, potwierdzających hipotezę, że zaszczepione osoby mogą rozprzestrzeniać bardziej zakaźny wariant i mogą być czynnikiem letniej fali infekcji.

Stan Massachusetts jest wyszczepiony i powinien posiadać mityczną odporność stadną, ale.. 4 na 5 hospitalizowanych osób było w pełni zaszczepionych a ~80% infekcji miało charakter objawowy.

Czyli..

Naukowcy stwierdzili, że wybuch epidemii w tym stanie + inne najnowsze dane dotyczące przełomowych infekcji, jasno pokazują, że szczepionki działają przeciwko ciężkim chorobom i śmierci, ale nie zapewniają ochrony przed infekcją.

Czyli..

Kilka razy już pisałam, że Delta nie jest śmiertelna, choć bardzo zaraźliwa, ale ma swoje ofiary. Zgodnie z opinią wybranych naukowców, zaszczepione ofiary Delty, musiały być słabe z natury i dlatego spotkał je smutny los. To odpowiedź na dalsze statystyki:

Proporcje śmiertelności wyglądają tak: 63% na 47% (za NHS) a działanie szczepionki w grupe zaszczepionej i placebo wygląda tak: 15 na 14 osób (za NYT). Teraz już też wiemy, że nikt już nie jest chroniony przed Deltą.. może tylko rekonwalescenci. Jednak narracja wybranych naukowców jest taka:

"Zaszczepieni, to jest bardzo prawdopodobne, że będą chronieni przed ciężką lub krytyczną chorobą lub rodzajem choroby, która spowodowałaby ich hospitalizację lub śmierć przez Deltę” (wróćcie uwagę na gdybanie naukowców w tej wypowiedzi).

Czyli..

Działanie raczej także mityczne.

Natalie Dean, biostatystyk z Emory University Rollins School of Public Health, ostrzegła, że ​​te nawroty infekcji, mogą stać się uporczywym wyzwaniem, gdy ludzie przemieszczają się, nawet do obszarów o wysokim poziomie szczepień:

 „Wszyscy czekaliśmy na lato. Niestety, w przypadku wariantu Delta, musimy ponownie przeanalizować nasze działania, by nadal zapewniać ludziom bezpieczeństwo. Ta epidemia miała miejsce pomimo bardzo skutecznych szczepionek”.

Bardzo skutecznych przeciw czemu?

Same słowa klucze, zawierające zapowiedź jeszcze większego terroru.

*

Przypomnę: badania kliniczne trwają i będą trwać do sierpnia 2022.

Obecnie naukowcy analizują genetyczne ślady wirusa (w pobranych próbkach od zainfekowanych osób) w celu śledzenia łańcuchów transmisji i określają, jak często w pełni zaszczepieni ludzie zarażali się nawzajem. Podobne wnioski mogą pojawić się w innych lokalizacjach - przytoczony dokument CDC wykazał, że zaszczepione osoby miały większe ilości wirusa w nosie po zakażeniu wariantem Delta, w porównaniu z innymi wariantami.

________

Po co są te wycieki wewnętrznych raportów?

Moi drodzy.. po to, by wykazać, że wszyscy znowu muszą założyć maski i udać się na izolację na żądanie.

A czy to prawda czy teoria spiskowa?

Podpowiem, że w wyszczepionej UK, która od 19lipca jest wolna od restrykcji, NHS testuje aplikację powiadamiającą o infekcji jednego z kontaktów w telefonie, z którym dany obywatel mógł mieć styczność i o konieczności udania się w związku z tym na kwarantannę. Kilka dni temu, rzuciła taki newsem do pół miliona obywateli, którzy rzucili się od razu do okolicznych marketów, by zaopatrzyć się w jedzenie na 10 dni.

Jaki był skutek?

Miasto zostało bez jedzenia. Półki w marketach zostały wyczyszczone ze wszystkiego, w mediach podano magiczne słowa, które często słyszycie w mediach: "został przerwany łańcuch dostaw żywności" dla wszystkich pozostałych obywateli.

Bez znaczenia zaszczepionych czy niezaszczepionych.

_________

Sami sobie odpowiedzcie na pytanie "co będzie dalej?". A jeśli wciąż nie wiecie, to sięgnijcie po pierwszą lepszą książkę z zakresu inżynierii społecznej i psychologii wojny. Może wtedy zrozumiecie, że to co się dzieje jest przeciwko nam.. zwykłym ludziom, zaszczepionym i niezaszczepionym, przeciw starym i młodym, dzieciom i dorosłym.

To wojna. A wirus jest tylko jej bronią a media i politycy, narzędziami przedłużającymi jego żywotność.

Skrót raportu jest na Washington Post z wczoraj.


Dziękuję za uwagę.

Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości