Blog
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke Starsza pani po 50-tce ;)
8 obserwujących 357 notek 323037 odsłon
zeszyt-w-kratke, 12 października 2017 r.

Historia Rodu Ludzkiego widziana Inaczej (wstęp)

264 19 0 A A A

Na początku było słowo. Słowo ewoluowało i pojawiły się historie. Historie tak nieprawdopodobne, że nazwaliśmy je mitami. Ich nieprawdopodobność była tak nieprawdopodobna, że na stałe zagościły w podręcznikach historii. Potem był ciąg wojen lub kilkuletnie wojny, z których powoli się wygrzebywaliśmy liżąc rany latami albo i dłużej. Wszystkie wojny kończyły się podziałami zdobytych terenów, zabiciem winnych i życie zaczynało toczyć się jak zawsze.

Do następnej wojny.

Ta „następna” zakończyła się w połowie ubiegłego stulecia. Podzielono zdobyte tereny, zabito winnych i.. zdarzył się cud: nie żyliśmy już „jak zawsze”, tylko wskoczyliśmy jak z procy w nową epokę. Od tamtej wojny wywróciliśmy życie społeczeństw do góry nogami, do pracy zagoniliśmy roboty, polecieliśmy na Księżyc, opletliśmy internetem cały świat, wysłaliśmy Voyagery poza Układ Słoneczny a okolice Ziemi otoczyliśmy teleskopami, wymyśliliśmy broń o jakiej fantaści nie myśleli, ale o której wspominały mity i powrzucaliśmy łaziki badawcze na grunt okolicznych planet.

Weszliśmy w erę podboju Kosmosu.. nie wiadomo dlaczego i nie wiadomo po co, gdyż oprócz ładnych zdjęć z Marsa, galaktyk czy zdjęć nieznanych wcześniej widowiskowych zdarzeń we Wszechświecie, słyszymy tylko spory o to, co jest a co nie jest możliwe w przestrzeni kosmicznej. Tak jakbyśmy dochodzili do etapu mitycznej Wieży Babel.

Rozwija się nasza wyobraźnia i ona podpowiada, że w Kosmosie wszystko się może zdarzyć i nie ma rzeczy niemożliwych. Rozwija się debata naukowa, czy to co jest niemożliwe może się zdarzyć, bo obliczenia matematyczne mówią, że nie może. W miarę nowych wynalazków i rozwoju wirtualnej rzeczywistości, zaczynamy sami zastanawiać się czy i my nie jesteśmy elementem symulacji komputerowej programisty, który dokończył swoje dzieło, zamknął komputer i poszedł spać, a stworzony przez niego świat zaczął żyć swoim życiem wewnątrz kompa, w nieuchwytnej przestrzeni 000001?

Czym mogłaby być przestrzeń przez nas zajmowana i czym bylibyśmy my, gdyby to była prawda?

__________

Ciąg dalszy tej fascynującej historii o Nas, nastąpi. 

Ale nie wiem kiedy. 

Na pewno wtedy, gdy najdzie mnie kolejna fantazja na rozgryzanie Historii Rodzaju Ludzkiego wg Mnie.☺

Opublikowano: 12.10.2017 19:28. Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 23:08.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Jak przypomnieć o zapomnianym prowokatorze upadłej lewicy? Zacząć pisać listy do niego,...
  • Nie. Ta syjonistyczna część swoim zachowaniem robi krecią robotę swoim rodakom rozsianym po...
  • Premier bzdecił. Nawet tłumacz googla nie dał rady tego poprawnie przetłumaczyć, mimo tego,...

Tematy w dziale Społeczeństwo