55 obserwujących
5123 notki
1832k odsłony
  174   0

Podwójna praca konserwatystów

Tworzenie rzeczy pozytywnych czy to obiektów materialnych czy instytucji społecznych wymaga lat pracy, nakładu energii, a następnie nieustannego i systematycznej konserwacji, więc nie powinno dziwić,  że Jonathan Haidt ocenia, w oparciu o badania, merytoryczną przewagę konserwatystów nad liberałami w stosunku 6:3.  Tak więc mamy do czynienia z procesem dwufazowym, budowy i konserwacji, który angażuje mnóstwo środków by zwalczać naturalny proces entropijnego rozpadu.

Z drugiej więc strony mamy naturalny proces entropii, który wzmagany jest przez działania ludzi nieroztropnych lub egoistycznych, którzy ten ład chcą naruszać. Żeby budowlę zniszczyć wystarczy podłożyć ładunek i wysadzić. Żeby zniszczyć instytucję wystarczy do niej wpuścić ludzi złych lub niekompetentnych, takich jak osławiony Sławomir N. czy wielu innych, których nazwiska są powszechnie znane. Tu też widać działanie entropii, dubeltowe.

Istnieją spore grupy ludzi, tzw free riders, gapowiczów, o jakich mówi teoria gier, realizujących swoje osobiste interesy kosztem społeczeństwa. Do zniszczeń jakie wywołuje naturalny proces entropii dokładają oni swoje działania rujnujące wspólnotę.

Konserwatywne środowiska są często zbyt zajęte mozolnym tworzeniem i konserwowaniem w zakresie swojej działalności i z tej oczywistej przyczyny nie stać ich na intensywniejszą działalność wykraczającą poza tę sferę. Środowiska lewackie które nie są zainteresowane budowaniem czegokolwiek, lecz tylko pielęgnowaniem swoich zaburzeń emocjonalnych i fizjologicznych i prezentowaniem ich na forum publicznym, dysponują przewagą materialną i czasową,  wynikającą z różnic w formach aktywności, co sprawia, że swoim hałasem są w stanie zagłuszyć prawdę o mrówczej pracy środowisk konserwatywnych, takich choćby jak prolifersi czy działacze charytatywni.

W związku z tym należałoby pomyśleć o ustawodawstwie bazującym na teorii gier, które by wyraźniej niż dotąd rozgraniczało działalność prospołeczną i działalność gapowiczów, i chroniącym tych pierwszych a ograniczającym cwaniactwo tych drugich. Właśnie mamy sposobność oglądać jak cwaniacy ujawnili się w pełnej krasie i to właśnie trzeba wykorzystać.

A tutaj jak na zamówienie link ilustrujący durnotę lewactwa:

https://wpolityce.pl/polityka/531172-bodnar-chce-praw-wyborczych-dla-15-latkow-gra-pod-sk

W świetle najnowszych badań neurobiologicznych to kompletny nonsens ilustrujący moim zdaniem złą wolę, jako że badania te wskazują, że rozwój płatów czołowych odpowiedzialnych za najwyższe moralne i społeczne funkcje umysłu kończy się dopiero w w. lat 25. I taki idiota został RPO ? Co robić z takimi szkodnikami ?

Wygląda mi na to, że jednym z najbardziej szkodliwych postulatów funkcjonujących w obiegu publicznym jest postulat równości, który, owszem, może mieć zastosowanie stricte polityczne, ale poza tą sferą jest niedopuszczalny, bo to nie guma od majtek.


Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale