54 obserwujących
5303 notki
1888k odsłon
  327   1

Szopka pod nazwą "unijna praworządność"

Potrzebna jest jak najszybsza zmiana myślenia społeczeństwa  w kwestii naszych relacji z UE,  żeby okazało pełną świadomość korzyści, strat i ryzyka związanych z uczestnictwem w UE..

Ale najpierw trzeba sobie przypomnieć znane powiedzenie z dziedziny zarządzania, że jeżeli chce się jakąś kwestię upupić, to należy powołać komisję. To powiedzenie dotyczy więc i Komisji Europejskiej. Komisja Europejska jest cialem o dwuznacznej tożsamości - powoływana jest przez państwa na mocy traktatów, jest więc czynnikiem politycznym, ale posiada pewną autonomię, a jej pośredniość polityczna, uwalniająca ją od bezpośredniej zależności hierarchicznej  daje jej dużą autonomię i pozwala jej wykraczać poz traktaty i uzurpować sobie kompetencje polityczne. W tym drugim zakresie KE jest ciałem biurokratycznym, które nie podlega woli wyborców, wchodzi w tryb działań biurokratycznych dbających o wewnętrzną strukturę i jej rozrost, a to prowadzi do działań uzurpatorskich, bo nikt z zewnątrz nie kontroluje na bieżąco działań unijnej biurokracji. 

W tej sytuacji powinno być przeprowadzono referendum, które by wyraźnie pytało wyborców o warunki pozostania lub wyjścia z unii. Takie referendum powinno być poprzedzone kampanią rocznych czy dwuletnich sondaży, dotyczących przede wszystkim kwestii wyższości konstytucji nad prawem unijnym, a następnie innych kwestii szczegółowych, dobrze sformułowanych.

Trzeba rozmaitymi kanałami propagować wiedzę o tym kto, jakie środowiska, rządzi Unią i co one rozumieją  jako praworządność.. Przed pandemią były zamieszki w Hiszpanii na tle aspiracji Katalończyków do samodzielności. Unia nawet się nie zająknęła. Ale jest jeszcze lepszy papierek lakmusowy obrazujący stan elit unijnych. Od wielu już lat trwa spór między Włochami a Francją dotyczący morderców z Czerwonych Braygad, którzy uciekli przed włoskim wymiarem sprawiedliwości do Francji. No i co Unia na to ? Słyszeliści państwo by eurobiurokraci,zabrali w tej kwestii głos ?

A teraz szykują zamach na elektrownię w Turowie. Taka jest unijna praworządność - ambicje w stylu sowieckim. Takie są skutki, jeżeli ignoruje się refleksje wynikające z teorii zarządzania.

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale