54 obserwujących
5652 notki
1980k odsłon
  398   0

Meandry refleksji pani Karoliny

Notkę pani Karoliny najpierw zignorowałem, ale gdy trafiłem na notkę polemiczną, piostanowiłem sprawdzić o co chodzi i oto rezultat researchu:

Z notki przebija naiwność, a sama notka jest ulepiona ze stereotypów ideologicznej piany i pozbawiona jest kompetentnej analizy zachodzących procesów.

>Obecnie pamięć o panu Wojtyle blednie, a resztki uwielbienia roztapiają się w morzu memów i dowcipów.

Na to można zareplikować,że jak pamięć blednie, to jest to oznaka Alzheimera, a los pacjenta jest przesądzony.

Ignorowanie faktów wskazujących na kluczową rolę JPII w obaleniu komunizmu jest kompromitacją. A owe memy okazują się objawem spsienia, za przepraszeniem psów.

Nie wyciąga pani logicznmych wniosków z tego co sama pani pisze:

>Powoli będą rozpadać się filary etycznych fundamentów, na jakich zostało ukształtowane nasze państwo, a to, co dzisiaj niewyobrażalne, np. śluby homoseksualistów czy aborcja na życzenie, stanie się wkrótce tak banalne jak kanaliza.

Jak padną fundamenty, to będzie ruina, a w ruinach nie da się żyć, i to jest oczywista oczywistość, która do zaczadzonych umysłów nie dociera i mają wizję jakiejś alternatywnej rzeczywistości.

Kolejny znak braku logiki:

>Tylko co jest tą prawdziwą wiarą? Oczywiście to, w co MY wierzymy.

Prawdziwa wiara jest  zanotowana w Ewangelii. Że też tajkie rzeczy trzeba ludziom tłumaczyć.

Kolejny fragment sprzeczny z tym co wyżej:

>Bardzo możliwe natomiast, że Polacy zmodyfikują swoje moralne przekonania na zdecydowanie bardziej liberalne, a za tym pójdzie nie tylko obyczaj, ale i prawo

Liberalizm już się skończył (Mark Lilla "Koniec liberalizmu jaki znamy" + Jonathan Haidt "Prawy umysł") Poza tym po rozpadzie systemu cywilizacyjnego będą tylko, o czym wyżej, ruiny.

Dalej kolejny rozbrat z rzeczywistością:

>Ot, wejdziemy spokojnie w erę postchrześcijaństwa, które otuli nasz błogo niczym kołderka małe dziecko. Tyle, że my już nie jesteśmy małymi dziećmi. Doroślejemy i dlatego odrzucamy zbędny balast kłamstw i urojeń, jakimi przez wieki nas karmiono.

Rzeczywistość liberalna wokół nas karmi nas potężną dawką kłamstwa i to kłamstwa zinstytucjonalizowanego, w Polsce nie wprowadzonego jeszcze w pełni, bo rząd jest konserwtywny.

Podsumowująć, głupstwa pani prawi, pani Karolino, sprzeczne z faktami i sprzeczne z logiką.Lubię to! Skomentuj79 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale