zetjot zetjot
115
BLOG

Kontekst, głąbie, kontekst

zetjot zetjot Społeczeństwo Obserwuj notkę 6

Widzimy wokoło wiekie zamieszanie informacyjne, stutkujące wylęgarnią kłamstw.

Media opisują jakieś pojedyńcze wydarzenia podbudowane ładunkiem emocjonalnym, które bulwersują ludzi.

Z czego wywodzi się takie zamieszanie informacyjne, po częśći przypadkowe, lecz po części z premedytacją tworzone ?

Otóż każde wydarzenie występuje w określonym kontekście, którego decydującą rolę i wpływ na dane wydarzenie  trzeba dokładnie zbadać. Każdy kontest obejmuje pewne procesy, trwające od jakiegoś czasu i nimi też trzeba się zająć, by zrozumieć dane wydarzenie jako część dłuższego procesu..

Pisałem o problemach interpretacyjnych jakie mogą się pojawić choćby w przypadku określenia o co chodzi w krótkim stwierdzeniu: "Kupiłem zamek".

Nie można rozpatrywać katastrofy smoleńskiej bez uwzględnienia kontekstu wewnętrznej i geopolitycznej sytuacji kraju.

Nie można rozpatrywać zjawiska promocji dewiacji seksualnych bez kontestu medycznego i kontekstu hiperseksualiozacji w ramach szerszego jeszcze kontekstu systemu liberalno-konsumpcjonistycznego.

Jeżeli zaś weźmiemy pod lupę próby obrony homoseksualizmu  i jego rzekomej naturalności przy pomocy argumentu, że i wśród zwierząt zdarza się homoseksualizm, to i tu trzeba zwracać uwagę na kontekst. Nigdy nie widziałem aktu homoseksualnego między zwierzakami, za to widziałem pojedynek dwóch samców bawołów, w którym zwyciężca, po powaleniu przeciwnika dokonał imitacji kopulacji z powalonym przeciwnikiem. Ale to nie był gest oznaczający skłonność do homosekualizmu lecz akt wyrażenia dominacji, gest dominacji.

Jeżeli zobaczymy na wystawie księgarni książkę "Mein Kampf" to musimy być świadomi, że to inny kontekst, niż gdy ta sama ksiązka znajdzie się na zdjęciu w opracowaniu poświęconym antysemityzmowi.

Nie można rozpatrywać konfliktu politycznego w Polsce w oderwaniu od kontekstu unijnego i zdominowaniai Unii przez państwo niemieckie i niemieckich projektów współpracy z Rosją.

Lekceważenie kontekstu ma swoje przyczyny systemowe. To nie tylko efekt nieuctwa. Ludzie pozamykani w bańkach, osadzeni w tuiterazizmie, nie widzą szerszego kontekstu i opacznie interpretują wydarzenia.

Podobnie należy interpretować śmierć Pawła Adamowicza. Każda kwestia musi być analizowana z uwzględnieniem obu wymiarów: indywidualnwego i zbiorowego, czyli tu - systemowego. Przeanalizujmy sprawstwo w sensie systemowym: Adamowicz zarządzał czymś co się zwie uroczo Małą Sycylią, jest jednym z jej kreatorów, a mówiąc językiem platformerskim - gdańskim państewkiem z dykty. I to owo państewko z dykty objawiło się na imprezie Owsiaka grzebiąc Adamowicza pod swoimi ruinami. Jeżeli chodzi o sprawcę w wymiarze indywidualnym, to taki był niezbędny, jako że system musi się realizować w wymiarze konkretnym, osobowym. I tu ramieniem wykonawczym państewka z dykty okazał się Stefan Wilmont. Tak wygląda pełny obraz wydarzenia.

System ma też swoje cele i swoich przeciwników, których chce zdyskredytować. I czyni to przy pomocy warunkowania emocjonalnego. A potrzeby emocjonalnego domagają się natyuchmiastowej gratyfikacji, więc system błyskawicznie podsuwa ludziom wygodne zaspokojenie.

Dlatego musi się każdorazowo zapalać czerwone światełko, gdy system, promujący rozwiązłość na gigantyczną skalę, nagle wypowiada wojnę jakimś ekscesom seksualnym. To jest automatycznie podejrzane i nawe pobieżna analiza pokazuje ukrytą strategię i przewrotne intencje..
zetjot
O mnie zetjot

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo