zetjot zetjot
474
BLOG

Co może zrobić głupek ?

zetjot zetjot Społeczeństwo Obserwuj notkę 120

Nęka nas plaga głupoty. Skąd się ona bierze ?

Zgodnie  ze stosowaną przeze mnie teorią, zjawiska społeczne wynikają nie ze stanu mózgów lecz ze stanu relacji społecznych uwarunkowanych systemowo i w ten sposób należy analizować fenomen głupoty. Głupota nie jest efektem dziedziczonym genetycznie/biologicznie , nie wyrasta z nauronów, lecz została zainstalowana w umyśle w wyniku pewnych procesów społecznych, z których część została wykorzystana celowo.

Głupek więc nie jest głupkiem genetycznym. Jest produktem epoki.Głupek nie jest uwarunkowany genetycznie, tak jak nie jest genetycznie uwarunkowany narkoman czy alkoholik.

Z tego wynika, że głupota jest wyleczalna. Problem w tym, że sama głupota nie boli. mogą boleć tylko jej konsekwencje niekoniecznie kojarzone z głupotą. Ale do leczenia trzeba przestrzegać pewnych zasad wymaganych w terapii. Przede wszystkim głupek, tak jak narkoman czy alkoholik musi sobie powiedzieć "jestem głupkiem" i muszę z tego wyjść, tak jak tamci mówią "jestem ćpunem, jestem alkoholikiem".

Głupota jest więc, po pierwsze, efektem  społecznego wpływu, ale wpływu wypaczonego, a po drugie  rezygnacji z prawidłowego myślenia i uzależnienia od prostactwa. Indywidualny wkład w głupotę  wiąże się z niechęcią do wysiłku umysłowego i do weryfikacji kupioncej wizji świata.

Na tym mialem zamiar zakończyć, lecz trafiłem w tygodniku Sieci na  artykuł o Tomaszu Lisie i wydanej przez Tomasza Lisa książce o panu Tomaszu Lisie. Artykuł, jak na zamówienie,  ilustruje i pogłębia temat poruszony w notce.

Innym czynnikiem oddziałującym na ludzi i dewastującym umysł jest systemowa hiperseksualizacja związana z jednej strony z ideologią liberalną a z drugiej z marketingiem konsumpcjonistycznym, która oddziałuje na relacje międzyludzkie, szczególnie między kobietami a mężczyznami i na relacje w rodzinie. Relacje takie  przestają podlegać realnej kontroli ze strony społecznej co prowadzi do zbrodni czy to dzieciobójstwa czy ojcobójstwa, o których mieliśmy okazję się dowiedzieć w ostatnich miesiącach.

zetjot
O mnie zetjot

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo