Blog
w koło Macieju
zetjot
41 obserwujących 4562 notki 1628001 odsłon
zetjot, 29 grudnia 2017 r.

Dlaczego Morawiecki a nie Szydło

1090 47 0 A A A

Komentując jakiś czas temu na bieżąco kwestię zmiany na stanowisku premiera podchodziłem do tego bez emocji, widząc w tym przejaw racjonalnej strategii. Po pewnym czasie jednak doszedłem, pod wpływem refleksji, do wniosku, że jednak jest w tym coś wiecej niż tylko racjonalna strategia.


Pani Beata Szydło jest kobietą i tu trzeba, żeby móc myśleć racjonalnie, odrzucić lewackie urojenia równościowe. Kobiety są zbyt cenne w przyrodzie by je narażać i na tym polega niezbędna męska rycerskość. Nie dajmy jej sobie odebrać.


Osobiście odczytywałem wystąpienia na forach zagranicznych pani premier Beaty Szydło jako dysonans. Po pewnym czasie dopiero dotarło do mnie skąd się wział ten dysonans. Nie można było narażać Beaty Szydło na bezczelne, aroganckie i wyrachowane ataki chamstwa w wykonaniu brukselskich biurokratów i ataki ich totumfackich z polskiej lumpenelity złożonej z dzieci resortowych. Stąd ta decyzja jest jak najbardziej zgodna z polską tradycją. Dwa lata tej orki na postkomunistycznym ugorze to był okres wystarczająco długi.


Trzeba bowiem sobie uświadomić, co nie jest rzeczą prostą w kontekście mediów żywiących się infotaninment, że mamy do czynienia z prawdziwą wojną, toczoną jedynie przy pomocy innych, nowoczesnych środków, a wojna to jest biologiczne zadanie dla facetów. A premier będzie musiał wlaczyć na wielu frontach, jako że obecna rozgrywka polityczna ma wymiar nie tylko europejski, ale też globalny.


Beata Szydło była, w r. 2015 doskonałym kandydatem głównie dlatego, że, poza Kaczyńskim, żaden z polskich facetów, mięczaków, do tej roboty się nie nadawał. A Kaczyński ze względów strategicznych usunął się na drugi plan, więc nie powinny nas dziwić prowokacyjne apele z rozmaitych stron, by podjął wyzwanie. To sytuacja dość podobna do sytuacji w rzucie młotem w polskiej reprezentacji. A w piłce nożnej, tylko dlatego nie ma kobiet, że są fizycznie za słabe i tylko jeden facet z Polski, Lewy, robi tam karierę.


Na szczęście zaczyna się to zmieniać i w Polsce pojawiła się wreszcie generacja nowych młodych ludzi, w gabinetach Ziobro czy Macierewicza, którzy będą w stanie przejąć pałeczkę po Jarosławie Kaczyńskim, a którzy dobrze rokują, pod warunkiem, że wykażą taką twardość jak Kaczyński czy Macierewicz. Niewątpliwie charakter taki, zahartowany już w dzieciństwie, ma Mateusz Morawiecki i to on teraz będzie musiał się kopać z eurokratycznym koniem. Gdy nowy system się ustabilizuje, powstanie odpowiednia sytuacja by ktoś taki jak Beata Szydło mógł objąć stanowisko premiera.


Naiwnym komentatorom z kompleksami przypomnę, co mówiono o Geremku - że jak idzie po schodach, to nie wiadomo czy wchodzi czy schodzi. Takie mam zdanie o przeciętnych polskich facetach.

Opublikowano: 29.12.2017 14:33. Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 18:00.
Autor: zetjot
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Nie da się wyciągnąć żadnych wniosków, bez poprawnie przeprowadzonej analizy, czyli bez...
  • @intuicja  Mam zastrzeżenia do koncepcji Girarda. Moim zdaniem usiłuje znależć jeden klucz...
  • @zetjot  Errata: utrata suwerenności - 1733 r.

Tematy w dziale Polityka