0 obserwujących
108 notek
45k odsłon
  292   0

Prof. Chazan

 

Ocena postawy i postępowania prof. Chazana jest rzeczą bardzo trudną, zwłaszcza że może ona wypływać z różnych uznawanych przez oceniających systemów aksjologicznych.

Prof. Chazan w przeszłości, w toku swojej działalności zawodowej, wykonał dziesiątki zabiegów usuwania płodów ludzkich z łon dziesiątek kobiet (co sam wyznał i czego obecnie żałuje). Dokonywanie aborcji katolicy przyrównują do Holokaustu.

Sam prof. Chazan zrozumiał jednak w końcu swój błąd i dziś jest twardym orędownikiem ochrony życia poczętego zgodnie z nauczaniem Kościoła Katolickiego. Można powiedzieć, że jest w tym względzie neofitą.

Czy profesor dokonał spowiedzi i autentycznego żalu za grzechy popełnione przed laty w swoim ginekologicznym gabinecie i czy kapłan katolicki odpuścił Jemu te okropne winy (a przede wszystkim czy odpuścił Mu Bóg), to pytanie na które na razie nie ma chyba odpowiedzi.

Pewne jest, że dziś prof. Chazan w sprawie dopuszczalności przerwania ciąży wyznaje głęboko doktrynę Kościoła Katolickiego stawiając prawo Boskie nad prawem państwowym i potwierdza to odpowiednią w tym zakresie deklaracją – Deklaracją Wiary, podobnie jak ponad trzy tysiące innych polskich lekarzy.

Głęboka wiara w słuszność praw Boskich doprowadziła do tego, że jedna z kobiet korzystających w czasie ciąży z opieki szpitala Świętej Rodziny, którego dyrektorem był prof. Chazan zmuszona została, na skutek działań profesora, do urodzenia dziecka z ciężkimi wadami genetycznymi, które nie miało żadnych szans na przeżycie po przyjściu na świat (co zostało zdiagnozowane już na etapie badań we wczesnym stadium ciąży) i umierało przez dziesięć dni. Aby oszczędzić tej biednej istocie cierpień opiekujący się lekarze musieli cały czas, aż do śmierci podawać Jej środki przeciwbólowe, by nie umierała w męczarniach (nie mówiąc już o bólu i cierpieniu nieszczęsnej matki).

Mamy więc w życiu prof. Chazana dwa „rozdziały”- udział w procederze aborcyjnym, czyli Holokauście nienarodzonych dzieci w przeszłości oraz narażanie narodzonej istoty ludzkiej na umieranie w cierpieniu dzisiaj, w imię wprawdzie zmieniających się i wyznawanych przez Niego w ciągu lat, ale różnych systemów wartości.

Czy uprawnionym jest wobec tego porównanie prof. Chazana do dr Mengele?

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale