6 obserwujących
26 notek
32k odsłony
  509   0

Jaki jest sens funkcjonowania Rady Medycznej przy Premierze?

Biorąc pod uwagę pandemię Covid-19, liczbę zgonów, obciążenie służby zdrowia, pytanie wydaje się bez sensu, a nawet mogłoby się wydawać pytaniem z góry ukierunkowanym na celową prowokację. Jednak tak nie jest.


Członkowie Rady: noszenie maseczek na zewnątrz nie ma większego sensu i uzasadnienia. Rząd: maseczki są konieczne. Członkowie Rady: znoszenie obostrzeń zbyt wczesne. Rząd: znosimy.

I to nie jest koniec rozbieżności. Członkowie Rady: regionalizacja bez odcięcia tychże regionów nie ma sensu. Rząd: od poniedziałku regionalizacja.

Wracając do maseczek. Takie postulaty o ich zniesienie, w sensie obowiązku noszenia, ze strony członków Rady padły już w styczniu. Wystarczy wymienić tylko członków - profesorów Parczewskiego i Flisiaka. Co więcej, w większości państw UE, nawet tych, w których obowiązują tzw. godzina policyjna i dużo większe obostrzenia niż w Polsce, noszenie maseczek dotyczy tylko pomieszczeń i komunikacji miejskiej, ewentualnie zgromadzeń.

To są fakty. Faktem kolejnym i niezwykle zaskakującym jest rzeczywistość, w której Rząd nie prowadzi żadnych badań potwierdzających lub mających zaprzeczyć jego postanowieniom. Z wyjątkiem jednego. Właśnie noszenia maseczek. 

Badanie wskazało, iż noszenie maseczek na zewnątrz nie przekłada się na ograniczenie transmisji wirusa. Informacje także potwierdził jeden z członków Rady Medycznej przy Prezesie Rady Ministrów.

Jednocześnie inny członek Rady potwierdził, że był sprzeciw wobec pomysłu zniesienia części obostrzeń od 26.04. Podobnie było z pomysłem regionalizacji.

Pani profesor Piekarska: W tej chwili mamy ponad 29 tysięcy zajętych łóżek covidowych, nadal bardzo dużą liczbę zgonów w naszym kraju. Czy to jest dobry moment, żeby luzować obostrzenia? To w ogóle nie jest moment do luzowania obostrzeń.

Kończąc, mózgiem "zarządzającym" pandemią w Polsce jest 5 osób. 1 lekarz i 4 ekonomistów. I ktoś się może jeszcze dziwić, że od kilku tygodni jesteśmy liderem, liderem w przeliczeniu na liczbę mieszkańców,  a zatem faktycznym liderem w liczbie zgonów w Europie? Więcej:

Odprawa Wojskowej Służby Zdrowia u Prezydenta. Fakty i mity


Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości