pisanie na puszczy
"Nie. To nie koniec podróży. Śmierć to tylko kolejna ścieżka, którą wszyscy musimy podążyć. Znika szara, deszczowa zasłona tego świata i wszystko spowija srebrzysty blask." J.R.R. Tolkien "End? No, the journey doesn't end here. Death is just another path
20 obserwujących
263 notki
175k odsłon
808 odsłon

M. Płachta w olimpijskim finale!

Wykop Skomentuj14

Syn Jacka Płachty, urodzonego w Chorzowie, niegdyś hokeisty GKS Katowice, a potem m.in. trenera reprezentacji Polski, zdobył bramkę na 2:0 a później lot krążka po jego strzale z niebieskiej linii zmienił przed bramkarzem kolega z drużyny i było 4:1.

Kanadyjczycy, z urodzonym w Zabrzu Wojtkiem Wolskim już nie dogonili Niemców, po zwycięstwie 4:3 ci ostatni zagrają w finale zimowych igrzysk olimpijskich w Korei z „Olympic Athletes from Russia”.

Mateusz (Matthias) Płachta przeżywa przygodę życia na lodzie w PyeongChang. Urodził się już w Niemczech i tam zbudował swoją karierę, której niejako zwieńczeniem jest sukces na olimpiadzie.

W sportach drużynowych czasem potrzebne są „zdradzieckie” (w mniemaniu niektórych) decyzje, by ambicje sportowe mogły się ziścić. Ongiś Bogdan Wenta zmienił obywatelstwo i dzięki temu zagrał na olimpiadzie w Sydney, też w niemieckiej drużynie.

Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport