0 obserwujących
3 notki
441 odsłon
54 odsłony

Pułapki innowcyjnosci cz. III

Wykop Skomentuj2

Zaczniemy od cytatu :“ Technologia jest mniej lub bardziej wąskim zastosowaniem ogólnych w Praw funkcjonowania Wszechświata, a Prawa te wyraźnie wskazują na wzajemne połączenie wszystkiego. Niemozliwe jest wywołanie jakiejkolwiek akcji bez odczucia tego na Sobie. Musimy zrownowazyc postęp naukowy i materialny poczuciem odpowiedzialności, płynący z rozwoju wewnętrznego, z poszerzania świadomości".

 1. Czy władza w której dominują : prawnicy, historycy, dziennikarze, i jeden wielki chów wsobny może pojąć znaczenie tego cytatu?

2. Nasze społeczeństwo staram się nadrobić, aspiruje, do posiadania, telefonów, aut, telewizorow, żywności, ale w obszarze ideii i świadomości jest całkowicie zaorane.

3. Podróże kształcą. Gdzie podrozujem? Cywilizacja zachodnia oraz wyizolowane enklawy turystyczne krajów rozwijających się i trzeciego świata. Ergo. Z tych podrozy nie wynosimy nie spostrzeżeń porownujacych nad do społeczeństw rozwijających się. Nadal tkwimy w przeswiadczeniu że Chiny to tani syf, a Indie to brud i syf... 

4. Radek Sikorski, powiedział : robimy Amerykanom łaskę, coś się zmienilo? Dodał też : polskość to murzynskosc. Radek wie co mówi, widział świat. Ministrem był. Czym jest murzynskosc? Jest radością z posiadania. Aj fon, a volkswagen, sony, co tam jeszcze. Stan 

5. Murzynskosc jest brakiem refleksji do technologii która posiadamy, jest wykorzystywaniem jej do podkreślenia swojego statusu a nie wykorzystywaniem jej jako narzędzia kreacji. Bialy Pan ma brzmiący kij, biały Pan wie jak zamienić atom w energię, biały Pan wie jak wydobyć gaz z lupkow. 


:) 

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale