zuberegg zuberegg
243
BLOG

Będzie koalicja POLEW3D, co z tego wynika?

zuberegg zuberegg Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
Frekwencja. Bardzo dobrze, że aż tylu nowych ludzi zainteresowało sie polityką, taką masą ciężko manipulować. Teraz każdy z nich będzie oczekiwać zmiany, efektu swych działań. Ten ciężar oczekiwań spadnie na nowy rząd. Koalicja POLEW3D nie będzie w stanie im sprostać z oczywistych względów. Myślę, że już wprowadzenie np. aborcji do głosowania sprawi im duży problem, a będzie tego dużo więcej. Szczególnie sprawy podatkowe spór PO, Razem. Pojawienie się w okolicach rządowych różnych aktywiszczy itp, itd. To skutecznie zniechęci większość tych wyborców do tych partii. Za cztery lata zapragną spokoju i sprawnego rządu.

Znamy już oficjalny wynik wyborów, czas na podsumowanie i wnioski na przyszłość. Co ze zwycięstwa i powstania rządu POLEWu3D wynika dla Polski.

Pozytywy.

Rząd będą tworzyć wszystkie partie tzw. demokratycznej opozycji. Dlaczego to pozytyw? Wszystkie te partie wezmą na siebie odpowiedzialność za rządzenie krajem. Podczas następnych rządów żadna z tych partii nie będzie alternatywą dla wyborców. Wszystkie poniosą odpowiedzialność za skutki swoich działań. Koalicja wielopartyjna będzie mało skuteczna, już mamy pierwszą spinkę o aborcję, a jeszcze nie rządzą.  

Zmuszenie PiS do zmiany polityków pierwszej linii. PiS chcąc przyciągać nowych wyborców musi odświeżyć przekaz oraz swój pierwszy skład. Więcej Płażyńskich, Wassermann.

Frekwencja. Bardzo dobrze, że aż tylu nowych ludzi zainteresowało sie polityką, taką masą ciężko manipulować. Teraz każdy z nich będzie oczekiwać zmiany, efektu swych działań. Ten ciężar oczekiwań spadnie na nowy rząd. Koalicja  POLEW3D nie będzie w stanie im sprostać z oczywistych względów. Myślę, że już wprowadzenie np. aborcji do głosowania sprawi im duży problem, a będzie tego dużo więcej. Szczególnie sprawy podatkowe spór PO, Razem. Pojawienie się w okolicach rządowych różnych aktywiszczy itp, itd. To skutecznie zniechęci większość tych wyborców do tych partii. Za cztery lata zapragną spokoju i sprawnego rządu.

Prezydent Duda będzie wetować co głupsze pomysły nowego rządu. A po jego kadencji, nawet gdy pojawi się w pałacu prezydenckim prezydent wywodzący się z ich obozu rządowego będzie to już za późno na przeprowadzanie poważnych reform. Te jak wiadomo robi się na początku kadencji.   

Minusy

Zagrożenie nielegalną imigracją. Tusk i jego partia mogą się zgodzić na pakt przymusowej relokacji imigrantów. By ich u siebie zatrzymać będziemy zmuszeni tworzyć dla nich getta....Żaden z nich nie chce przecież u nas przebywać.. W Europie zachodniej państwa chcą się ich pozbywać, u nas myślą o ich przyjmowaniu....

Co z umowami na zakup uzbrojenia? Czy znów jak za swoich poprzednich rządów Tusk okroi budżet armii? 

Co z energetyką atomową? Koalicjant PO- Zieloni są jej przeciwni.....

Jeśli nastąpi zbliżenie do Berlina, co z sojuszem z USA?

Wnioski na przyszłość.

PSL mając dość tarć może w pewnym momencie cieplej spojrzeć w stronę PiS. Oba elektoraty są podobne. PiS, po odświeżeniu powinien być na to gotowy.

Prezydent Duda wetując wszystkie co radykalniejsze pomysły w stylu zmiana płci u dzieci. Mieszkanie prawem itp. Zapracuje sobie na miano następcy Kaczyńskiego. W idealnym terminie przed wyborami parlamentarnymi.                                                                        Płażyński kandydatem na prezydenta. Młody, nowy, sprawny, syn założyciela PO. Może spokojnie sięgnąć po elektorat innych partii. 

Jeśli rząd POLEW3D przetrwa, w co wątpię, całą kadencję...zmusi wyborców szukających  alternatywy do głosowania na prawą stronę, to samo będzie z większością nowych, młodych wyborców.      

 

zuberegg
O mnie zuberegg

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka