Blog
prawda jest jedna
zuberegg
20 obserwujących 1182 notki 860627 odsłon
zuberegg, 10 sierpnia 2017 r.

Kiedy Smarzowski zajmie się ofiarami komunistów?

772 30 0 A A A

Wojciech Smarzowski postanowił nakręcić film o Kościele w Polsce. Jego nakręcenie zmotywował w następujący sposób:

 Nikt nie zrobi u nas śledztwa, jakie pokazał film "Spotlight". Nie ma ani w mediach, ani w klerze potrzeby oczyszczenia się. No i najważniejsze: są ofiary, nimi się trzeba zająć. To jest coś, co mnie uwiera, co mnie boli. I co pewnie znajdzie to odbicie w moich kolejnych filmach. Bo nie ma u mnie na to zgody - mówi Wojciech Smarzowski w gazecie wyborczej.

Osobiście muszę przyznać że problem ukrywania pedofilii w Kościele jest czymś skandalicznym, podobnie jak brak lustracji w tej instytucji. Uważam że ksiądz, jak i polityk powinni być poza wszelkimi podejrzeniami. Pierwszy poucza i spowiada wiernych, drugi wpływa na życie ludzi i oczywiście zawsze ma usta pełne frazesów i uczciwości.

Atakowanie Kościoła czy też wymuszanie na nim pewnych postaw jest teraz w modzie. Ja mam pytanie dotyczące kwestii dotykającej wiele większej grupy osób niż te dotknięte pedofilią w Kościele.

Kto i kiedy zajmie się kwestią ofiar komunistów w naszym kraju? Nie ma w mediach, ani wśród nich potrzeby oczyszczenia się. No i najważniejsze: są ofiary, nimi trzeba się zająć. Pozwoliłem sobie na parafrazę słów Smarzowskiego, ponieważ widzi on źdźbło, nie widząc belki uwierającej nasz kraj...

Dziś setki aparatczyków partyjnych wiedzie sobie dostatnie życie, wielu z nich zabiera publicznie głos pouczając nas o demokracji-jak np. Balcerowicz, Kwaśniewski, Cimoszewicz, Mazguła, Nałęcz...

Kiedy film o tysiącach ofiar komunistów? Ludziach którzy z powodu represji komunistycznych tracili zdrowie, pracę, siedzieli w więzieniach. Dziś z tego powodu żyją w nędzy. Kiedy nad nimi pochyli się Smarzowski lub jakiś jego kolega po fachu?  

  

Opublikowano: 10.08.2017 19:26.
Autor: zuberegg
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Anna   "jeśli to jest prawda to oni rozwala te ligę od środka." Niestety to prawda...
  • @Janczar Pewnie będą im płacić powodują jeszcze większe zadłużenie...
  • Jaki stek bzdur? Proszę napisać ile dni przed meczem trzeba mieć umowę na stadion? Proszę...

Tematy w dziale Kultura