156 obserwujących
8143 notki
21481k odsłon
2175 odsłon

Małgorzata Kidawa-Błońska oficjalnie kandydatką PO na prezydenta

Małgorzata Kidawa-Błońska wystartuje w wyborach prezydenckich jako kandydatka PO, fot. PAP/Paweł Supernak
Małgorzata Kidawa-Błońska wystartuje w wyborach prezydenckich jako kandydatka PO, fot. PAP/Paweł Supernak
Wykop Skomentuj229

Na konwencji krajowej Platformy Obywatelskiej zdecydowano w głosowaniu, że to Małgorzata Kidawa-Błońska została kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta.

Na Kidawę-Błońską głosowało 340 uczestników konwencji, na Jacka Jaśkowiaka - 125 delegatów - poinformował szef Komisji Wyborczej Rafał Grupiński.

Zaczynamy wielką grę. Ja wiem, że ją wygramy. Wygrałam z Kaczyńskim w Warszawie, wygram z Dudą - powiedziała kandydatka tuż po ogłoszeniu wyników głosowania. - Wygramy te wybory, nie będą się już Polacy musieli wstydzić prezydenta, będę prezydentem wszystkich Polaków. Od dzisiaj pracujemy na zwycięstwo, zapraszam do tego wszystkie Polki i Polaków, możemy wygrać i wygramy w maju, zapraszam was do zwycięstwa - powiedziała Kidawa-Błońska. Zadeklarowała, że będzie prezydentem wszystkich Polaków.

Kidawa-Błońska podziękowała też swemu kontrkandydatowi za prawyborczą rywalizację. - Chciałabym, żeby kampania wyglądała tak jak nasza prekampania w tych wyborach. Wiem, że tak nie będzie, ale to moje marzenie - zaznaczyła wicemarszałek Sejmu.

Jacek Jaśkowiak pogratulował Kidawie-Błońskiej zwycięstwa w prawyborach. "Gratuluję, wszystkiego najlepszego i od dzisiaj już wspieramy Małgorzatę. Wszyscy, tak jak na tej sali jesteśmy, cała Platforma, ale też i mam nadzieję - wkrótce cała opozycja, bo to są najważniejsze wybory prezydenckie od 30 lat" - powiedział prezydent Poznania.

image
Jacek Jaśkowiak gratuluje zwycięstwa Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, fot. PAP/Leszek Szymański

Zaapelował też do samorządowców i ruchów miejskich, z których się wywodzi, aby wspierali Kidawę-Błońską w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. "Wygrajmy je dla Polski" - wezwał Jaśkowiak.

Lider PO Grzegorz Schetyna zadeklarował wsparcie dla kandydatki na prezydenta. - Wszyscy jesteśmy z Małgorzatą, wszyscy ja wspieramy, zrobimy wszystko, żeby wygrała wybory prezydenckie w maju - powiedział Schetyna dziennikarzom.

Wyraził też nadzieję, że Kidawa-Błońska zostanie w pierwszej turze wyborów kandydatką całej Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni), a w drugiej - całej opozycji. "Nie ma takich polityków, którzy mogliby zrobić to lepiej niż Małgorzata Kidawa-Błońska" - podkreślił szef Platformy.

Lider PO nie chciał zdradzić na kogo oddał swój głos. "Na Platformę Obywatelską" - powiedział, zapytany o sobotnie głosowanie.


ja

Wykop Skomentuj229
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka