157 obserwujących
8361 notek
22001k odsłon
3823 odsłony

„Szczerze”. Czy książka Tuska to faktycznie dziennik? Premier Morawiecki wskazuje na błąd

Donald Tusk w trakcie premiery książki "Szczerze". Fot. PAP/Leszek Szymański
Donald Tusk w trakcie premiery książki "Szczerze". Fot. PAP/Leszek Szymański
Wykop Skomentuj132

Donald Tusk wydał właśnie książkę „Szczerze”, którą przedstawia jako zapiski z ostatnich pięciu lat w polityce. Mateusz Morawiecki wskazuje, że przynajmniej jeden wpis nie zgadza się z chronologią. 

„Szczerze” ukazało się nakładem wydawnictwa Agora. „To osobisty dziennik opowiadający o kulisach europejskiej polityki i kluczowych momentach polskiej i europejskiej historii ostatnich lat, zawierający także polityczne credo autora” - informuje wydawca. 

Na swoim facebookowym profilu Mateusz Morawiecki napisał: 

„Jeden z moich współpracowników zadał mi wczoraj zagadkę. Czytał ostatnio książkę Donalda Tuska »Szczerze«. To książka, którą przewodniczący Tusk reklamuje jako swój dziennik, który pisał regularnie podczas pracy jako przewodniczący Rady Europejskiej. Pokazał mi jej fragment i zapytał: »Co tu się nie zgadza?«.

 

Premier pisze dalej: „Teraz ja zadam Wam to samo pytanie, które mój współpracownik zadał mnie. Poniżej wpis gdzieś z połowy książki. Co w nim jest nie tak?

»6 kwietnia 2017

To niewiarygodne, co on zrobił. Pięć goli w dziewięć minut! Lewandowski w meczu z Wolfsburgiem wszedł z ławki rezerwowych, by ustanowić rekord wszech czasów. Nie wierzyłem własnym oczom«

Ups… Już wiecie co tutaj nie gra?

Gratuluję wszystkim, którzy zgadli. Tak, Robert rekordowe 5 bramek w 9 minut strzelił we wrześniu 2015 roku, a nie w kwietniu 2017. To oznacza, że ten »wpis z dziennika« raczej nie powstał 6 kwietnia 2017 roku”.

Donald Tusk "Szczerze"
Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk podczas spotkania w ramach Centrum Premier Czerska 8/10 - w warszawskiej siedzibie „Gazety Wyborczej”. Fot. PAP/Leszek Szymański

Zdaniem wydawcy „Szczerze” to „niezwykły, osobisty dziennik Przewodniczącego Rady Europejskiej. Dzień po dniu towarzyszymy jego pierwszym krokom w nowej roli, poznajemy kulisy europejskiej polityki i śledzimy najbardziej dramatyczne wydarzenia ostatnich lat: zamachy terrorystyczne w Paryżu i Brukseli, kryzys uchodźczy, śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, niekończące się negocjacje w sprawie Brexitu. W książce znajdziemy też wielowymiarowe i zaskakujące portrety najważniejszych postaci światowej polityki, od Baracka Obamy i Angeli Merkel po Donalda Trumpa i Borisa Johnsona”.

KW


Wykop Skomentuj132
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka