Robert Kubica wystartuje w serii DTM. Fot. Orlen Team
Robert Kubica wystartuje w serii DTM. Fot. Orlen Team

Robert Kubica nie tylko w Formule 1. Polak wystartuje w serii DTM ze wsparciem PKN ORLEN

Redakcja Redakcja Formuła 1 Obserwuj temat Obserwuj notkę 13

Robert Kubica ustalił szczegóły startów w prywatnym aucie w wyścigach DTM. Samochód przygotowany przez BMW sponsoruje PKN ORLEN. Polak w kategorii samochodów turystycznych pojawi się na torach pod koniec kwietnia 2020 roku. 

- PKN Orlen i Robert Kubica ustalili wszystkie szczegóły startów polskiego kierowcy w serii DTM. Potwierdzenia możemy spodziewać się jeszcze w tym tygodniu. A konkretnie w czwartek na specjalnej konferencji prasowej z udziałem Roberta Kubicy oraz prezesa PKN ORLEN, Daniela Obajtka - czytamy na blogu powrotroberta.pl, prowadzonej przez doskonale poinformowanych kibiców polskiego rajdowca. 

Informacja o startach Roberta Kubicy w wyścigach DTM została oficjalnie przedstawiona w czwartek 13 lutego. Na konferencji prasowej - u boku kierowcy - wystąpili Daniel Obajtek, wicepremier Jacek Sasin oraz Waldemar Bogusch, prezes zarządu Orlen Deutschland. 


- Jestem szczęśliwy, że w tym sezonie będę miał okazję ścigać się w biało-czerwonych barwach nowego zespołu i reprezentować ORLEN Team na kultowych torach w Europie. Liczę też na wsparcie polskich kibiców. Jestem pewien, że się nie zawiodę - przekazał polski rajdowiec. 


- Pamiętam, gdy jeździłem na zawody F3 i zawsze te wyścigi budziły u mnie sympatię i respekt. Może są mniej rozpoznawalne od F1, ale DTM są bardzo ważne dla Niemców. Poziom kierowców jest też bardzo wysoki. Czeka mnie teraz trudne zadanie: poznać nowe mistrzostwa i rodzaj samochodów, bo zawsze ścigałem się w autach z dachem. To poważne wyzwanie dla mnie, ale ja lubię wyzwania - podkreślił Kubica. 

Kierowca chwalił możliwość współpracy z PKN ORLEN. - Cieszę się, że dzięki mojej pasji przyczyniłem się do rozwoju karting. Mam nadzieję, że teraz przyczynię się również do rozwoju marki PKN ORLEN - zadeklarował Kubica. 


PKN ORLEN dotrzymuje słowa. Zaangażowaliśmy się bardzo mocno w sporty motorowe, jesteśmy obecni w F1 i nadal budujemy swoją rozpoznawalność.


- PKN ORLEN dotrzymuje słowa. Zaangażowaliśmy się bardzo mocno w sporty motorowe, jesteśmy obecni w F1 i nadal budujemy swoją rozpoznawalność. Dziś kolejna ważna rzecz: Polacy mają swój zespół w DTM. Samochód BMW będzie w naszych kolorach i z naszym logo - mówił Daniel Obajtek. 

Dlaczego prezes PKN ORLEN namawiał Kubicę do startów w serii samochodów turystycznych? - Nie byliśmy do końca zadowoleni ze współpracy z Williamsem, bowiem potencjał Roberta Kubicy nie był w pełni wykorzystywany. Rola w Alfa Romeo Racing Orlen również nie wyczerpywała jego możliwości, dlatego namawiałem go na starty w DTM. Logistycznie będzie to szalenie ciężkim wyzwaniem - tłumaczył Obajtek. 

- Marka ta będzie obecna w serii DTM, a logotypy polskiego koncernu będą widocznie na torze, co biorąc pod uwagę trwający co-branding stacji Star w Niemczech, będzie wartością dodaną, uzasadniającą wejście do tej - przynajmniej tytularnie - niemieckiej serii - przedstawiają korzyści dla PKN ORLEN autorzy bloga powrotroberta.pl. 


O tym, że rajdowiec będzie ścigał się w kategorii samochodów turystycznych plotkowano od kilku tygodni. Kubica miał dołączyć do zespołu BMW, ale szóstym kierowcą teamu został jednak Jonathan Aberdein. Nie oznaczało to zamknięcia drogi dla Polaka w popularnych wyścigach. 

Wyjściem z sytuacji było wsparcie od PKN Orlen i podpisanie kontraktu z klienckim teamem BMW. W DTM Kubica będzie się ścigał prywatnym samochodem, ale przygotowanym przez BMW i sponsorowanym przez PKN ORLEN. Strategia polskiego koncernu ma pozwolić na lepszą ekspozycję marki na strategicznym, niemieckim rynku paliw. Koszt operacji dla PKN ORLEN - według nieoficjalnych informacji - wyniesie od 3 do 6 mln euro. 

Seria wyścigów samochodów turystycznych rozpocznie się 25 kwietnia, a w marcu kierowcy przetestują swoje możliwości na włoskim torze Monza. Nowa ścieżka kariery Kubicy nie oznacza, że Krakowianin zrezygnuje ze startów w Formule 1. Kierowca będzie rezerwowym i rozwojowym kierowcą w Alfie Romeo - team sponsoruje również PKN ORLEN. 

DTM to bardzo popularna seria wyścigów samochodów turystycznych w Niemczech. Pod względem frekwencji kibiców na torach nie odbiega od wyścigów F1. Niemieckie wyścigi uchodzą za najbardziej prestiżowe w Europie. W serii DTM brało udział kilku świetnych kierowców Formuły 1: David Coulthard, Ralf Schumacher czy Mikka Hakinen.

Zmagania F1 będziemy mogli śledzić już od 15 marca, gdy rozpocznie się rywalizacja na torze Melbourne Grand Prix Circuit w Australii. Przypomnijmy, że PKN ORLEN został tytularnym sponsorem zespołu Alfa Romeo Racing w nadchodzącym sezonie. W ramach współpracy Robert Kubica dołączy do ekipy, a logotyp PKN ORLEN będzie głównym elementem malowania bolidu i kombinezonów. Znak firmowy koncertu pojawi się m.in. na tylnym i przednim skrzydle, obręczy halo, lusterkach oraz na sekcjach bocznych.

Ponadto nazwa PKN ORLEN zostanie użyta w oficjalnej komunikacji zespołu Alfa Romeo Racing Orlen. Kolejnym, nowym obszarem współpracy pomiędzy PKN ORLEN a teamem będzie szkolenie młodzieży w ramach ORLEN Akademii Kartingowej, współorganizowanej przez Sauber Motorsport.

PKN ORLEN - jeszcze przed ogłoszeniem decyzji o starcie Polaka w DTM - zamieścił w mediach społecznościowych klip, który promuje Roberta Kubicę i zespół Alfa Romeo Racing:GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj13 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport