164 obserwujących
8947 notek
23669k odsłon
1182 odsłony

Koronawirus - raport dnia. Co z egzaminami ósmoklasisty i maturami?

Na świecie potwierdzono już w sumie 1,28 mln zakażeń koronawirusa. fot. PAP
Na świecie potwierdzono już w sumie 1,28 mln zakażeń koronawirusa. fot. PAP
Wykop Skomentuj25

W porównaniu z wczoraj mamy 212 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. W sumie chorych jest 4413. Nie żyje 107 osób.

Potwierdzone nowe przypadki zakażeń dotyczą:

  • 98 osób z woj. mazowieckiego,
  • 42 osób z woj. wielkopolskiego,
  • 14 osób z woj. łódzkiego,
  • 12 osób z woj. podlaskiego

Na świecie potwierdzono już w sumie 1,28 mln zakażeń COVID-19, a liczba ofiar przekroczyła 70 tys.

W najbliższych dniach informacje, co z egzaminami ósmoklasisty i maturami

Na pewno w najbliższych dniach będziemy informowali, co będzie z egzaminami ósmoklasisty i maturami - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że ten temat był poruszony na poniedziałkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Dworczyk był pytany w Polsat News, co będzie z egzaminem ósmoklasisty, który ma się odbyć od 21 do 23 kwietnia oraz egzaminem maturalnym planowanym na 4 maja.

- Na pewno w najbliższych dniach będziemy o tej sprawie informować, czy to będzie tuż przed świętami, czy to będzie tuż po świętach. W tej chwili nie jestem w stanie panu redaktorowi na to pytanie odpowiedzieć - mówił Dworczyk.

Kolejne szpitale odcięte

W Wielkopolsce zamknięto oddział pleszewskiego szpitala. Oddział paliatywny oraz zakład opiekuńczo-lecznicy w Pleszewie zostały zamknięte. U 23 pacjentów i 6 pracowników wykryto koronawirusa. Chorzy są transportowani do szpitali zakaźnych – poinformował rzecznik prasowy pleszewskiego szpitala Ireneusz Praczyk.

Oddział chorób wewnętrznych i diabetologii Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej został objęty w poniedziałek kwarantanną. Jeden z hospitalizowanych pacjentów ma koronawirusa – zakomunikował wieczorem szpital.

Prezydent: informacje o tym, że 500 plus miałoby być zawieszane czy zmniejszone - absolutnie nieprawdziwe

Informacje jakoby świadczenie 500 plus miałoby być zawieszane czy zmniejszone są absolutnie nieprawdziwe; dzisiaj świadczenie daje poczucie stabilności dla bardzo wielu rodzin, zapewniam, że rządzący nie zamierzają w żaden sposób tego uszczuplić - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prawnicy Pro Bono. Ruszają darmowe porady prawne

Koszty medyczne i zdrowotne pandemii koronawirusa nadal pozostają wielką niewiadomą. Dla odmiany już wiadomo, że skutki gospodarcze zamrożenia sporej części gospodarki, zamknięcia tysięcy firm i przerwania łańcuchów dostaw towarów, ale i usług, będą bardzo poważne. Tarcza antykryzysowa zaordynowana przez rząd nie spełni swoje roli. W tej sytuacji przedsiębiorcy i pracobiorcy są skazani na samopomoc, wzajemne wsparcie na zasadach solidarności.

Chiny: Niektóre obszary znów podnoszą ocenę ryzyka koronawirusowego

W Chinach narastają obawy o możliwość wystąpienia drugiej fali zachorowań na COVID-19. Ponownie podniesiono ocenę ryzyka epidemicznego na niektórych obszarach prowincji Guangdong, a chińskie władze zapowiedziały w poniedziałek uszczelnienie granic lądowych.

Już wcześniej Pekin zakazał tymczasowo wjazdu na terytorium Chin prawie wszystkim obcokrajowcom na podstawie wiz wydanych przed 27 marca. Nie dotyczy to członków załóg międzynarodowych rejsów, wizyt oficjalnych, a także dyplomatów, którym jednak odradzono przyjazdy.

Naukowcy z Wietnamu: koronawirus ewoluuje

Wietnamscy naukowcy ogłosili, że nowy koronawirus powodujący Covid-19 przeszedł mutację i występuje w tym kraju w dwóch odmianach – informuje na swoim portalu rządowa gazeta „Viet Nam News”.

Dziennik, powołując się na wicedyrektor Narodowego Instytutu Higieny i Epidemiologii dr Le Thi Quynh Mai, pisze, że wietnamscy naukowcy wyizolowali wirusa, którym zakazili się tamtejsi pacjenci podróżujący z Europy. Po porównaniu go z wirusem występującym u pacjentów zakażonych w Azji znaleziono istotne różnice.

Jak powiedziała dr Le, dalsze etapy badań mają ustalić, który ze szczepów koronawirusa jest bardziej zaraźliwy. Zaznaczyła, że jego rozprzestrzenianie się jest zależne m.in. od warunków środowiskowych, lecz wykrycie zmian, które zaszły w różnych szczepach wirusa, pomoże w produkcji szczepionki.

Hiszpania: Ponad 3 tys. turystów nie może wrócić do kraju

Ponad 3000 obywateli Hiszpanii przebywających na urlopach nie może powrócić do kraju z powodu zamknięcia przestrzeni powietrznej wynikającego z epidemii koronawirusa - poinformowało w poniedziałek MSZ w Madrycie.

- Sytuacja z pozostającymi zagranicą turystami jest dynamiczna, ponieważ wciąż zgłaszają się do naszych placówek dyplomatycznych osoby proszące o pomoc w powrocie do kraju - wyjaśnił resort spraw zagranicznych.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson na oddziale intensywnej terapii

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson trafił na oddział intensywnej terapii - podały służby prasowe Downing Street.

Stało się tak po tym, jak stan premiera się pogorszył - dodano w komunikacie.

Za radą lekarza premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, u którego stwierdzono koronawirusa, w niedzielę wieczorem udał się do szpitala. Został przyjęty na badania i pozostaje w placówce.

KJ

Wykop Skomentuj25
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości