154 obserwujących
7997 notek
21095k odsłon
973 odsłony

Ulewne deszcze nad Warszawą. Budka: Trzaskowski dostosuje kalendarz do sytuacji

Wypompowywanie wody z garaży na jednym z osiedli mieszkaniowych na Woli, po ulewnych deszczach przechodzących nad stolicą. Fot. PAP/Mateusz Marek
Wypompowywanie wody z garaży na jednym z osiedli mieszkaniowych na Woli, po ulewnych deszczach przechodzących nad stolicą. Fot. PAP/Mateusz Marek
Wykop Skomentuj82

Rafał Trzaskowski będzie swój kampanijny kalendarz dostosowywał do sytuacji w Warszawie, związanej z opadami deszczu - mówił we wtorek przewodniczący PO Borys Budka.  

Około 250 razy interweniowali stołeczni strażacy po poniedziałkowych burzach i ulewnych deszczach, które przeszły przez stolicę - poinformował w poniedziałek wieczorem st. kpt. Michał Konopka z komendy miejskiej PSP w Warszawie. Najczęściej interweniowano we Włochach i na Bielanach. 

Strażacy interweniowali również na Ochocie i Mokotowie, rzadziej na Ursynowie. 

– Rafał Trzaskowski wczoraj wrócił do Warszawy, dziś jest na miejscu, od rana pracuje i będzie swój kampanijny kalendarz dostosowywał do sytuacji w Warszawie i jeżeli potrzebne będą modyfikacje, również to będzie dokonane – powiedział Borys Budka w Polsat News. 

Jak dodał, prezydent Warszawy w ten sposób „pokazuje, że swoje obowiązki traktuje bardzo poważnie”. Trzaskowski, poinformował Budka, „być może wieczorem pojawi się na Lubelszczyźnie, ale dopiero wówczas, jeżeli wszystko opanowane będzie w Warszawie”. 

Rafał Trzaskowski
Borys Budka: Rafał Trzaskowski będzie swój kampanijny kalendarz dostosowywał do sytuacji w Warszawie. Fot. PAP/Mateusz Marek

Burze, które w poniedziałek przeszły przez stolicę spowodowały również liczne utrudnienia na warszawskich drogach. Na niektórych ulicach woda uszkodziła sygnalizację świetlną. 

Jak przekazał Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie największe utrudnienia dotyczyły skrzyżowań: Doliny Służewieckiej z Aleją Wilanowską, Świętokrzyskiej z Marszałkowską, Broniewskiego z Reymonta, Alei Niepodległości z Woronicza oraz Ronda ONZ. – W tych miejscach sygnalizacja świetlna została uszkodzona. Na miejsce wyruszyły ekipy naprawcze, nie jest to skomplikowane, ale osuszenie kabli trochę zajmuje – informował. 

Ulewne deszcze doprowadziły również do zalania prawego pasa na drodze szybkiego ruchu S8 na wysokości ul. Broniewskiego w Warszawie. Jak przekazała GDDKiA, zalany został pas na odcinku od Węzła Powązkowska po Marymoncką. Ruch na drodze odbywał się jedynie lewym pasem. 

W poniedziałek w Warszawie i okolicznych powiatach obowiązywały alerty trzeciego stopnia przed burzami z gradem, wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Synoptycy prognozowali wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 50 mm do 70 mm, lokalnie do 80 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami prognozowano opady gradu. Przed godziną 23 alert dla Warszawy został zdjęty. 

KW

Wykop Skomentuj82
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka