155 obserwujących
8145 notek
21490k odsłon
367 odsłon

Poważny wypadek w Bogusławicach pod Częstochową. Zderzył się autobus i dwie ciężarówki

Miejsce wypadku na drodze krajowej nr 1 w Bogusławicach w powiecie częstochowskim, fot. PAP/Waldemar Deska
Miejsce wypadku na drodze krajowej nr 1 w Bogusławicach w powiecie częstochowskim, fot. PAP/Waldemar Deska
Wykop Skomentuj

Do wypadku doszło po południu na drodze krajowej nr 1 w Bogusławicach w powiecie częstochowskim. Zderzyły się tam autobus, pojazd ciężarowy z naczepą i cysterna.  W autobusie podróżowało ponad 40 osób. Poszkodowanych zostało ok. 30.

Do wypadku doszło przed godz. 14. Zderzyły się - autobus, pojazd ciężarowy z naczepą i cysterna, doszło do zapalenia się tych pojazdów. Jeden się zapalił, ogień przeniósł się też na pozostałe.

Jak ustalono, w ciężarowej cysternie przewożącej materiały sypkie uszkodzeniu uległa opona, w wyniku czego kierujący utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w poprzedzający go autokar. Autobus z kolei uderzył w przyczepę jadącej przed nim ciężarówki, przewożącej materiały łatwopalne. Po zderzeniu pojazdy stanęły w płomieniach.

W akcji ratunkowej uczestniczyły śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał, że do akcji zadysponowano m.in. cztery śmigłowce LPR i jeden śmigłowiec wojskowej ewakuacji medycznej oraz siedem zespołów ratownictwa medycznego.


- W tej chwili poszkodowane są na miejscu 32 osoby, sześć osób jest w stanie ciężkim. Osiem osób jest już przewożonych do szpitali – poinformował. Dodał, że urazy dotyczą m.in. klatki piersiowej, głowy i złamań kończyn.

Autokar, który uczestniczył w wypadku wiózł obywateli Ukrainy. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który przyjechał na miejsce wypadku, poinformował, że jego służby są w stałym kontakcie z konsulatem Ukrainy. Wieczorek poinformował też, że do akcji ratowniczej skierowano ponad 100 strażaków, pięć śmigłowców i kilkudziesięciu policjantów.


ja

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości