158 obserwujących
8356 notek
21988k odsłon
2865 odsłon

Awaria wodociągowa w Warszawie. Zalane ulice i przerwy w dostawach wody

W czwartek rano w Warszawie doszło do poważnej awarii magistrali doprowadzającej wodę. Fot. PAP/Radek Pietruszka
W czwartek rano w Warszawie doszło do poważnej awarii magistrali doprowadzającej wodę. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Wykop Skomentuj188

W czwartek rano w Warszawie doszło do poważnej awarii magistrali doprowadzającej wodę do Pasma Pruszkowskiego.  

Wskutek zdarzenia zalało skrzyżowanie Alei Jerozolimskich i ul. Popularnej. Część mieszkańców dzielnicy Włochy i Ursus, a także Piastowa i Pruszkowa pozostaje bez dostaw wody. 

Jak poinformował rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie Marek Smółka, doszło do poważnej awarii magistrali doprowadzającej wodę do Pasma Pruszkowskiego, czyli częściowo do mieszkańców Włoch i Ursusa, a także Piastowa i Pruszkowa. 

Awarii towarzyszy duży wypływ wody na jezdnie w rejonie skrzyżowania Alei Jerozolimskich z ulicą Popularną, co powoduje utrudnienia w ruchu. Warszawski Transport Publiczny informuje, że ze względu na to zdarzenie inaczej kursują linie autobusowe 127, 178, 187, 191, 228, 328, 517, 717.

awaria, wodociąg, Warszawa
Awaria wodociągowa w Warszawie. Zalane ulice i przerwy w dostawach wody. Fot. PAP/Marcin Obara

Rzecznik MPWiK zapewnił, że na miejscu pracownicy spółki starają się usunąć awarię. Wyraził nadzieję, że utrudnienia - przynajmniej dla kierowców - niedługo się zakończą. 

Dłużej mogą potrwać jednak problemy z dostawami wody dla mieszkańców wymienionych dzielnic i miejscowości. Jak wyjaśnił rzecznik MPWiK, przerwy w dostawach mogą trwać albo do popołudnia, albo do wieczora, albo nawet do piątku rano. Informacje na ten temat będą aktualizowane na stronie MPWiK. 

– Pracujemy pełnymi siłami. Na miejsce, gdzie mieszkańcy mają wstrzymane dostawy wody, zostały wysłane beczkowozy. Częściowo udało nam się ominąć tę awarię dostawami i część mieszkańców będzie miała wodę lub będzie to woda o niższym ciśnieniu – powiedział Smolik. 

Przyczyny awarii nie są jeszcze znane. 

KW

Wykop Skomentuj188
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka