158 obserwujących
8545 notek
22490k odsłon
2130 odsłon

Kinga Duda została społecznym doradcą prezydenta

Kinga Duda. Fot. PAP/Leszek Szymański
Kinga Duda. Fot. PAP/Leszek Szymański
Wykop Skomentuj205

Kinga Duda jest społecznym doradcą swojego ojca - prezydenta Andrzeja Dudy.  

Z informacji na stronie prezydenta wynika, że na doradcę została powołana w sierpniu tego roku. 

Informację o powołaniu Kingi Dudy na społecznego doradcę prezydenta podał w środę na Twitterze dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. „Mamy polską Ivankę Trump. Kinga Duda została oficjalnym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy. Podkreślam - społecznym - czyli bez pensji” - napisał Berenda. Jako źródło tej informacji wskazał oficjalną stronę internetową prezydenta. 


Wiadomość podawali też inni internauci, m.in. zamieścił ją rysownik satyryczny Cezary Krysztopa. Po jego wpisie na Twitterze informację potwierdził prezydent Andrzej Duda, który napisał: „Dziękuję i potwierdzam. »Doradca społeczny« to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji”. 


Na stronie Prezydenta RP jest informacja, że Kinga Duda została powołana na doradcę społecznego w sierpniu 2020 roku. W jej biogramie podano, że jest ona „prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie”. 

Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda, Kinga Duda
Prezydent Andrzej Duda z żoną Agatą Kornhauser-Dudą i córką Kingą Dudą. Fot. PAP/ Leszek Szymański

Ponadto podkreślono, że Duda jest „uczestniczką licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR)”, a „w czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ” (Towarzystwo Biblioteki Słuchaczy Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego). 

„Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne” - napisano w informacji. Dodano też, że Duda specjalizuje się „w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym”. 

Kinga Duda, tak jak jej ojciec, pochodzi z Krakowa, Ma 25 lat.

KW

Wykop Skomentuj205
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka