159 obserwujących
8558 notek
22535k odsłon
2362 odsłony

Nocna narada PiS w Krakowie. "Jak chcą startować sami, to niech spróbują"

Nocna narada PiS w Krakowie. FOT. PAP / Art Service
Nocna narada PiS w Krakowie. FOT. PAP / Art Service
Wykop Skomentuj140

W Krakowie politycy PiS rozmawiali na temat rozsypującej się koalicji z Solidarną Polską oraz Porozumieniem.

 Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził w piątek wieczorem grób Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu. Później politycy jego partii przyjechali do krakowskiego biura PiS. 

Prezesowi towarzyszyli m.in.: premier Mateusz Morawiecki, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Senatu Marek Pęk, wicepremier Jacek Sasin, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister obrony Mariusz Błaszczak, wiceprezes PiS Joachim Brudziński, minister w kancelarii prezydenta Krzysztof Szczerski, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, europosłowie Ryszard Czarnecki i Elżbieta Kruk oraz posłowie Małgorzata Wassermann i Arkadiusz Mularczyk.

Politycy uczestniczyli we mszy św. i złożyli kwiaty w krypcie z sarkofagiem pary prezydenckiej.

Każdego 18. dnia miesiąca Jarosław Kaczyński, w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, stara się przyjechać na Wawel, by złożyć kwiaty na ich grobie.

Po wizycie na Wawelu politycy przyjechali do biura PiS na ul. Retoryka. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział dziennikarzom, że to "kolacja", a nie rozmowy. Zapewnił, że o przyszłości koalicji w PiS będą rozmawiać dopiero w poniedziałek.

Zapytany o wypowiedzi polityków Solidarnej Polski, którzy zagrozili, że będą przyspieszone wybory, jeżeli ich lider Zbigniew Ziobro będzie musiał odejść z rządu i resortu sprawiedliwości, Terlecki opowiedział: "Jak chcą startować sami, to niech spróbują".

TVN24 podało wieczorem, że z dziennikarzami w Krakowie rozmawiał europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Polityk zapytany o przyszłość koalicji Zjednoczonej Prawicy miał zapewnić, że koalicja "jest i będzie".

Oficjalnie kierownictwo PiS-u zbierze się w poniedziałek. To wtedy zapadnie m.in. decyzja, czy partia zdecyduje się na rząd mniejszościowy, a może przyspieszone wybory; co zrobić z niepokornymi posłami, którzy nie głosowali za piątką dla zwierząt - tu ważą się losy ministra rolnictwa; co dalej Zbigniewem Ziobro i jego Solidarną Polską.

KJ

Wykop Skomentuj140
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka