158 obserwujących
8493 notki
22339k odsłon
1802 odsłony

Kulisy nocnego spotkania Ziobro-Kaczyński. "Padły konkretne propozycje"

Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro. fot. oprac. Youtube
Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro. fot. oprac. Youtube
Wykop Skomentuj67

Poseł PiS Prof. Zbigniew Girzyński porównał rozmowę Kaczyńskiego i Ziobry do zmian na ławce trenerskiej w Legii Warszawa. - Otrzymał konkretne propozycje dotyczące kształtu współpracy w obrębie koalicji - dodal.

Poseł PiS potwierdził w rozmowie w portalu wp.pl, że w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z liderem Solidarnej Polski, ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro.

- Zbigniew Ziobro dostał pewne propozycje, dotyczące tego, jak ma wyglądać nasza współpraca w obrębie koalicji, którą tworzymy. Ponieważ nie do końca się z tego wywiązał, to wpadł w tarapaty, w których teraz się znajduje - powiedział Girzyński.

Zdaniem posła PiS, Ziobro otrzymał konkretne propozycje, które umożliwią mu funkcjonowanie nadal w koalicji rządowej. Być może nadal nawet na stanowisku ministra sprawiedliwości - dodał. .

- Myślę, że wyglądało to tak, jak rozmowa byłego już trener Legii Warszawa Aleksandra Vukovica, zapewne z prezesem klubu Legia Warszawa. Vukovic dostał od prezesa konkretne zadania. To mu się nie udało, w związku z tym Czesław Michniewicz od wczoraj jest trenerem Legii - powiedział Girzyński, porównując rozmowę Kaczyńskiego i Ziobry do zmian na ławce trenerskiej w Legii Warszawa.

Kulisy porozumienia Ziobro-Kaczyński

Nie ma mowy o dymisji prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego - pisze we wtorek wPolityce.pl, informując o spotkaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą. Atmosfera rozmowy była dobra - dodaje portal, powołując się na źródła w ZP.

Źródło portalu wPolityce.pl utrzymuje, że poniedziałkowa rozmowa Kaczyńskiego i Ziobry "odbywała się w dobre atmosferze, a doszło do niej także dzięki mediacji członków PiS, którzy nie chcą słyszeć o rozpadzie koalicji i słusznie przekonywali, że rozpad Zjednoczonej Prawicy może doprowadzić konserwatystów do klęski wyborczej".

- Potrzebowaliśmy mediacji Jarosława Kaczyńskiego, którego pozycja jest niepodważalna. Z kolei Zbigniew Ziobro słał pojednawcze sygnały, które pomogły w rozmowach obu liderów – mówi rozmówca portalu.

- To nie było tak, że Ziobro został skreślony. Ważne, by konflikty na linii Ziobro - (premier Mateusz) Morawiecki były łagodzone właśnie przez osobę prezesa Kaczyńskiego. Dziś już wiadomo, że porozumienie zostanie zawarte. To była dobra rozmowa z opcją na przyszłość  – dodaje jeden z polityków prawicy.

Dymisje w prokuraturze?

Rozmówcy podkreślają, że w przestrzeni medialnej rozprowadzane są nieprawdziwe informacje o nadchodzących dymisjach i drastycznych zmianach w prokuraturze.

Radio RMF FM informowało we wtorek, że dymisja Bogdana Święczkowskiego, prokuratora krajowego i zastępcy prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, ma być ceną utrzymania koalicji z Solidarną Polską. "Tym samym pracę miałby stracić jeden z najbardziej zaufanych ludzi Ziobry - Bogdan Święczkowski - a zastąpić go miałby ktoś bliższy Jarosławowi Kaczyńskiemu" - podało radio.

Jak twierdzi wPolityce.pl, to nieprawda. "O jego dymisję nikt nie zabiegał i taka dyskusja nie miała miejsca. Zmiana na tym stanowisku byłaby zresztą osobliwa. Prokurator Święczkowski z sukcesem walczy ze zorganizowaną przestępczością, a jego zasługi docenia niemal cała Zjednoczona Prawica" - pisze portal.

- Dziwne, że ktoś rozpuszcza podobne bzdury. To ewidentna gra na rozłam i awanturę między PiS, a Solidarną Polską. Są tacy, którzy już cieszyli się z rozbicia koalicji i pozbycia się Zbigniewa Ziobry. Będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Jest pełne poparcie dla rozmów i utrzymania koalicji. Próba jej rozbicia dla osobistych ambicji grupki osób, które z PiS są związane stosunkowo od niedawna, nie uda się – powiedział wPolityce.pl polityk Zjednoczonej Prawicy.

Według wPolityce.pl, może dojść do jeszcze jednego spotkania lub uzgodnień zdalnych pomiędzy prezesem Jarosławem Kaczyński a Zbigniewem Ziobrą.

"Z naszych ustaleń wynika, że nie wszystkie kwestie zostały omówione w trakcie wieczornego spotkania liderów prawicy. Wiadomo już też, że jutro (środa) ma dojść do kolejnego spotkania kierownictwa PiS. Jak informowaliśmy już wczoraj, liderzy prawicy chcą zamknąć temat koalicyjny właśnie w dniu jutrzejszym. Jedno jest pewne. Szansa na pełne porozumienie jest dużo bliżej niż w dniu wczorajszym" - pisze wPolityce.pl. 

Spotkanie kierownictwa PiS

W poniedziałek odbyło się spotkanie kierownictwa PiS, w którym brali udział najważniejsi politycy partii, w tym: prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Ostatecznie spotkanie władz PiS zakończyło się po trzech godzinach i jak napisała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska podjęto decyzje o "zdecydowanych rozstrzygnięciach". Dodała, że o szczegółach PiS poinformuje "w stosownym czasie".

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział we wtorek, że w tym tygodniu możemy spodziewać się ogłoszenia decyzji, co do kwestii funkcjonowania rządu i jego składu.

KJ

Wykop Skomentuj67
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka