158 obserwujących
8515 notek
22399k odsłon
3108 odsłon

Po naradzie kierownictwa PiS. Komunikat: „Zdecydowane rozstrzygnięcia”

Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Art Service
Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Art Service
Wykop Skomentuj128

Zakończyła się narada kierownictwa PiS. Podjęto decyzje o „zdecydowanych rozstrzygnięciach”. 

O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie - napisała na Twitterze w poniedziałek po południu rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. 

Spotkanie kierownictwa partii w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej zakończyło się po około trzech godzinach. Politycy mieli rozmawiać o przyszłości Zjednoczonej Prawicy oraz dalszej obecności w rządzie polityków Porozumienia i Solidarnej Polski, w tym obecnego szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

W spotkaniu poza szefem PiS Jarosławem Kaczyński wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, wicepremier Piotr Gliński, szef MON Mariusz Błaszczak, europosłowie Joachim Brudziński i Beata Szydło. 

Spotkanie kierownictwa PiS to konsekwencja piątkowego głosowania w Sejmie nad nowelą ustawy o ochronie zwierząt. Mimo dyscypliny jaka obowiązywała w klubie PiS, przeciw ustawie opowiedziało się 38 posłów Prawa i Sprawiedliwości, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch z Porozumienia; 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu. Od tego czasu politycy PiS wielokrotnie powtarzali, że koalicja rządowa praktycznie nie istnieje. 

PiS, Zjednoczona Prawica
Ważą się losy Zjednoczonej Prawicy. Fot. Flickr/Sejm RP

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział dziennikarzom w poniedziałek, że pewnie zostaną podjęte decyzje co do dalszego kształtu koalicji. Pytany, jaka to będzie decyzja odparł: „z pewnością małe partyjki, które wchodzą w skład zjednoczonej koalicji muszą troszkę utemperować swoje apetyty”. – Jeżeli to zrobią, jeżeli zrozumieją powagę swojej sytuacji to będziemy próbowali się jeszcze porozumieć – powiedział Terlecki.

KW 

Wykop Skomentuj128
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka