164 obserwujących
9104 notki
24067k odsłon
  1925   0

Reduta Dobrego Imienia kontra Lempart i Suchanow. Jest pozew

Jest pozew przeciwko Marcie Lempart i Klementynie Suchanow, aktywistkom Strajku Kobiet. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Jest pozew przeciwko Marcie Lempart i Klementynie Suchanow, aktywistkom Strajku Kobiet. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Chodzi o naruszenie dóbr osobistych i naruszenia nietykalności osobistej dziennikarki „Gazety Polskiej”

Jest pozew przeciwko Marcie Lempart i Klementynie Suchanow, aktywistkom Strajku Kobiet - przekazała Reduta Dobrego Imienia. Dodała, że sytuacja miała miejsce podczas jednej z konferencji prasowych Strajku Kobiet, kiedy dziennikarzy zwyzywano od „psów”. 

Reduta Dobrego Imienia w swoim komunikacie przekazała, że wspiera redaktor Cyntię Harasim w jej pozwie przeciwko Marcie Lempart i Klementynie Suchanow, aktywistkom tzw. Strajku Kobiet, o naruszenie dóbr osobistych. 

Pozew dotyczy sytuacji z dnia 24 listopada 2020 roku. Wówczas w Warszawie Marta Lempart i Klementyna Suchanow zorganizowały konferencję prasową w związku z organizowanymi przez nie manifestacjami w ramach Strajku Kobiet.

„Redaktor Cyntia Harasim, dziennikarka »Gazety Polskiej«, podczas wypełniania obowiązków służbowych wraz z innymi dziennikarzami nie została wpuszczona na tę konferencję” - wyjaśniła Reduta Dobrego Imienia.

Marta Lempart, Klementyna Suchanow, Strajk Kobiet
Pozew przeciw Marcie Lempart i Klementynie Suchanow dotyczy sytuacji z dnia 24 listopada 2020 roku. Fot. PAP/Paweł Supernak

Jak podkreślono, w trakcie zdarzenia, stojąc przed drzwiami prowadzącymi na konferencję, redaktor Harasim „doznała naruszenia jej nietykalności osobistej, fizycznych uszkodzeń ciała, w efekcie czego konieczne stało się leczenie powódki”.

„Równocześnie Pani Cyntia Harasim i pozostali dziennikarze zostali wyzwani przez p. Klementynę Suchanow z tzw. Strajku Kobiet od »psów« – czym naruszono również dobre imię dziennikarki” - poinformowała Reduta Dobrego Imienia.

Jak zaznaczyła, dziennikarce „GP” uniemożliwiono pełnienie zadań dziennikarskich, a naruszenie dóbr osobistych spowodowało, że Reduta Dobrego Imienia postanowiła ją wesprzeć dziennikarkę.

W pozwie domaga się ona publicznych przeprosin i odszkodowania w wysokości 22 tys. zł tytułem odszkodowania za zwrot kosztów leczenia. Dodatkowo, red. Harasim domaga się zasądzenia od pozwanych Marty Lempart i Klementyny Suchanow kwoty 30 tys. złotych na cel społeczny. „Reduta Dobrego Imienia wspiera polską obywatelkę, której dobra osobiste zostały naruszone” - czytamy w komunikacie.

KW

Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka