Konrad Fijołek kandydatem KO, Polski 2050, PSL i Lewicy na prezydenta Rzeszowa

Związany z komitetem Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek z rodziną. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Związany z komitetem Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek z rodziną. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Polskie Stronnictwo Ludowe i Lewica popierają kandydaturę Konrada Fijołka na prezydenta Rzeszowa.

To kandydat obywatelski, on wyrasta stąd - mówili liderzy ugrupowań opozycyjnych na konferencji w Rzeszowie.

Sam Fijołek zapowiedział, że „chce być samorządowcem z odpowiednim doświadczeniem, reprezentować młode pokolenie i nie deprecjonować dorobku miasta Rzeszowa, ale dokonać niezbędnych zmian”. Podkreślił swoje przywiązanie do Rzeszowa, ponieważ - jak zwracał uwagę - „w Rzeszowie się urodził, wychował i założył rodzinę”.

Szef PO Borys Budka wyraził przekonanie, że Konrad Fijołek będzie symbolem, że porozumienie i współpraca są tym, co sprawdza się najlepiej. – Jesteśmy tutaj wspólnie, by podkreślić, że idea samorządności, obywatelskości, ale przede wszystkim elementarnej przyzwoitości nakazuje poparcie jednego najlepszego kandydata – mówił Budka, dodając, że wyborcy oczekują od opozycji porozumienia.

Z kolei lider Polski 2050 Szymon Hołownia ocenił, że Konrad Fijołek spełnia wszystkie warunki, których oczekiwał od dobrego kandydata na prezydenta Rzeszowa: nie jest „przywieziony w teczce z Warszawy”, tylko jest samorządowcem wskazanym przez lokalne organizacje.

Liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka oświadczyła, że jest dumna, że może stanąć obok takiego kandydata, jak Konrad Fijołek. – Rzeszów nie potrzebuje partyjnych barw. Rzeszów nie potrzebuje wojny na górze. Rzeszów potrzebuje wolności, samorządności, odpowiedzialności. Samorządność, odpowiedzialność, wolność i demokratyczny rozdział - w tym funduszy europejskich - gwarantuje Konrad Fijołek – podkreśliła.

Także prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zwracał uwagę, że Konrad Fijołek jest obywatelskim kandydatem. – Ten kandydat wyrasta stąd, on jest z Rzeszowa, on nie musi się uczyć ulic, jakie są w Rzeszowie, gdzie są szkoły, gdzie jest boisko i gdzie brakuje placu zabaw, gdzie trzeba wybudować żłobek, bo człowiek jest najważniejszy. To jest rzecz święta i najważniejsza w tej kandydaturze, że ona jest stąd i nie my ją zgłosiliśmy, tylko ogłosiliście ją wy, mieszkańcy Rzeszowa – mówił Kosiniak-Kamysz.

Lider SLD Włodzimierz Czarzasty stwierdził, że Fijołek ma bardzo dużą szansę, by zostać prezydentem całego kraju, nie tylko Rzeszowa, ponieważ - jak mówił - jest pierwszą osobą, który na jednym placu zgromadził Budkę, Hołownię, Kosiniaka-Kamysza, Nowacką i Czarzastego. – Człowiek, który zjednoczył w sprawie Rzeszowa opozycję, (...) wygra te wybory – dodał.

KW


Lubię to! Skomentuj55 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka