167 obserwujących
9596 notek
24879k odsłon
  1820   0

Budka sprzątał las w tłumie bez maseczki. Usunął jedno zdjęcie

Borys Budka wstawił zdjęcie w grupie - był bez maseczki. Po chwili usunął fotografię z Twittera. Fot. Twitter/Borys Budka
Borys Budka wstawił zdjęcie w grupie - był bez maseczki. Po chwili usunął fotografię z Twittera. Fot. Twitter/Borys Budka

Borys Budka pochwalił się w sieci zdjęciem ze sprzątania lasu w otoczeniu innych. Na jednym z nich, które usunął, tylko jednak osoba miała założoną maseczkę. 

- Dziś #MiędzynarodowyDzieńLasów. Warto znaleźć chwilę, by spróbować choć trochę posprzątać. Zaproście znajomych, przyjaciół, rodzinę. W końcu sprzątamy po nas samych, po ludziach - napisał lider Koalicji Obywatelskiej. Mowa o święcie wprowadzonym przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ustanowione w 2012 roku. Inicjatywa ma na celu propagowanie obywatelskich i proekologicznych postaw: sadzenia drzew i sprzątania śmieci. 

Budka zjawił się w towarzystwie kilku osób. Na zdjęciu, które usunął, nie miał jednak maseczki, a pozujący do zdjęcia nie zachowywali dystansu. Polityk nie odniósł się do wielu krytycznych komentarzy w sieci. Tymczasem przez cały dzień Koalicja Obywatelska krytykowała aktywność posła Marcina Warchoła, który ubiega się o prezydenturę Rzeszowa.

Współpracownik ministra Zbigniewa Ziobry rozdawał wyborcom na bulwarach sadzonki drzew z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów. Nie miał na sobie maseczki. Od soboty weszły w życie twarde obostrzenia, a resort zdrowia zapowiedział surowe karanie każdego, kto nie przestrzega zasady DDM - czyli dystans, dezynfekcja i maseczki. 

- Pierwszego dnia obostrzeń w całym kraju kandydat Warchoł bez maski ochronnej w samym środku Rzeszowa najpierw zwołuje, a później prowadzi zbiegowisko, rozdając kampanijne gadżety sfinansowane przez Lasy Państwowe - ganił Warchoła poseł KO Michał Szczerba. 

- Uszanowanie dla tego jednego, jedynego zawodnika, który ma maseczkę. Bo opozycja, tak jak władza, jest ponad prawem - skomentowała Kataryna. 

- Politycy fotografujący się z wyborcami bez maseczek i dystansu (Warchoł, Budka, Leniart) robią tyle samo szkody dla zdrowia publicznego, co okładka "Faktu". Oni pokazują, że nie ma się co nać wirusa, Fakt dopełnia że trzeba się bać szczepionki - dodała blogerka. 

GW


Lubię to! Skomentuj47 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka