164 obserwujących
9510 notek
24741k odsłon
  951   0

Nie żyje Anna Wasilewska. Posłanka Koalicji Obywatelskiej

Anna Wasilewska. fot. Wikimedia
Anna Wasilewska. fot. Wikimedia

Zmarła posłanka Koalicji Obywatelskiej Anna Wasilewska. Miała 63 lata. Wielka strata; Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować...Do zobaczenia - napisał na Twitterze lider PO Borys Budka.

Związana z Olsztynem Anna Wasilewska w Sejmie zasiadała drugą kadencję; zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego.

O śmierci swej partyjnej koleżanki poinformował m.in. na Twitterze szef Platformy. "Wielka strata... Odeszła od nas Ania Wasilewska - samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować...Do zobaczenia..." - napisał Budka.

Słowa pożegnania zamieścili też w mediach społecznościowych inni politycy KO. "Dziś odeszła od nas posłanka @Anka_Wasilewska. Świetna posłanka, bardzo dobry człowiek. Niech spoczywa w pokoju" - napisał na Twitterze szef klubu KO Cezary Tomczyk.

Wiceprzewodnicząca klubu KO Barbara Nowacka napisała na Twitterze: "Ania - dobry, spokojny człowiek. Pełna empatii i wiary w ludzi. A niedawno jeszcze widziałyśmy się w Sejmie...". "Bardzo smutno. Wyrazy współczucia dla bliskich" - dodała.

"Czasem śmierć przychodzi za wcześnie, wtedy nie umiemy się z nią pogodzić. Zmarła nasza koleżanka, posłanka Anna Wasilewska. Wyrazy współczucia dla bliskich. R.I.P." - napisała na tym samym portalu wiceszefowa klubu KO Katarzyna Lubnauer.

"Straszna wiadomość.. żegnaj, Aniu..." - takie słowa zamieścił na Twitterze inny z wiceszefów klubu KO Waldy Dzikowski.

Wiceprzewodniczący klubu Sławomir Nitras napisał: "Odeszła nasza koleżanka. Anna Wasilewska. Mimo choroby zawsze życzliwa, uśmiechnięta. Dobry i mądry człowiek. Smutek. Wyrazy współczucia dla wszystkich bliskich".

"Odeszła Ania Wasilewska. Nasza Ania. Kochana, dobra. Tak niedawno jeszcze rozmawiałyśmy... Te zdjęcia z Tobą nigdy nie będą czarno-białe. Zawsze będą miały Twój ciepły kolor. Serce pękło mi na kawałki" - to z kolei wpis posłanki KO Marzeny Okły-Drewnowicz.

"Aniu. Tych śmierci i rozstań tak bardzo dużo. Każdego dnia. Żegnaj" - napisał na Twitterze europoseł Bartosz Arłukowicz.

Radna Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Bernadetta Hordejuk podkreśliła m.in. na Facebooku: "Bez reszty poświęcona sprawom Warmii i Mazur. Informację tę przyjęłam z ogromnym smutkiem. To strata, której nie da się wypełnić. Rodzinie i bliskim, w tych trudnych chwilach, składam szczere wyrazy współczucia".

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie). Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

W latach 2007-2008 pełniła urząd wiceprezydenta Olsztyna, następnie w latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego. W 2015 roku po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej.

KJ

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka