168 obserwujących
9812 notek
25229k odsłon
  1479   0

Dziennikarz Onetu przeprosił prezydenta Dudę za wpis o telefonie

Prezydent Andrzej Duda rozmawia przez telefon, zdjęcie ilustracyjne, fot. Andrzej Hrehorowicz/KPRP
Prezydent Andrzej Duda rozmawia przez telefon, zdjęcie ilustracyjne, fot. Andrzej Hrehorowicz/KPRP

Dziennikarz portalu Onet Kamil Dziubka przeprosił prezydenta Andrzeja Dudę za swój wpis na Twitterze, który - jak podkreślił - "opierał się na niesprawdzonej informacji". "To błąd, który nie powinien się zdarzyć" - dodał Dziubka.

Wczoraj Kancelaria Prezydenta poinformowała m.in. na Facebooku o telefonicznej rozmowie Dudy z królem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullahem II. Do wpisu dołączono fotografię przedstawiającą prezydenta Dudę, rozmawiającego przez stojący na biurku telefon stacjonarny.

W mediach społecznościowych pojawiły się komentarze internautów, w tym części dziennikarzy m.in. o tym, że telefon, przez który rozmawiał prezydent nie został podłączony do sieci. - Może trudno to sobie wyobrazić, ale ten telefon może być także podłączony do linii z boku aparatu - podkreślił rzecznik prezydenta Błażej Spychalski odnosząc się do tych komentarzy.

Dziubka na Twitterze napisał: "Zamiast się przyznawać, że ktoś dał ciała przy aranżowaniu foty ilustracyjnej, to teraz będzie brnięcie w głupie tłumaczenia, np. - jak już pan rzecznik napisał, że kabel "mógł być podłączony z boku". Nie, nie mógł być".

Dziennikarz dołączył do wpisu grafikę przedstawiającą przykładowy telefon z instrukcją podłączenia go do sieci. Następnie dziennikarz Onetu swój wpis usunął.

W piątek Kamil Dziubka zamieścił przeprosiny pod adresem prezydenta Dudy. "Przepraszam pana prezydenta Andrzeja Dudę za mój wczorajszy tłit, który opierał się na niesprawdzonej informacji. To błąd, który nie powinien się zdarzyć" - napisał dziennikarz na Twitterze.

ja

Lubię to! Skomentuj44 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka