168 obserwujących
9812 notek
25229k odsłon
  586   0

Niemieccy rządzący ufają preparatowi AstraZeneca. Dzisiaj zaszczepiła się Angela Merkel

Angela Merkel w Bundestagu. fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN
Angela Merkel w Bundestagu. fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Angela Merkel zaszczepiła się preparatem Astra Zeneca. Zaszczepiony został też wicekanclerz Olaf Scholz. Wcześniej preparat przyjął prezydent Frank-Walter Steinmeier.

Kanclerz Niemiec ma ponad 60 lat i należy do grona osób, które kwalifikują się do szczepień preparatem AstraZeneca w Niemczech. Wcześniej zaszczepił się również wicekanclerz Olaf Scholz, także szczepionką AstraZeneca.

Na początku kwietnia prezydent Frank-Walter Steinmeier również zaszczepił się szczepionką tej firmy. - Ufam szczepionkom zatwierdzonym w Niemczech. Dziś otrzymałem pierwszą szczepionkę AstraZeneki. Szczepienia to kluczowy krok na drodze do wyjścia z pandemii - powiedział wówczas szef państwa.

Rzecznik rządu Steffen Seibert przekazał we wpisie na Twitterze słowa Angeli Merkel: "Cieszę się, że otrzymałam dziś swoje pierwsze szczepienie AstraZenecą. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w kampanię szczepień i wszystkim, którzy się zaszczepili. Szczepienia są kluczem do przezwyciężenia pandemii".

Niemiecka stała komisja ds. szczepień (STIKO) zaleciła pod koniec marca, by szczepionkę przeciwko Covid-19 firmy AstraZeneca podawać wyłącznie osobom powyżej 60. roku życia z powodu bardzo rzadkich przypadków zakrzepicy żył po podaniu tego preparatu.

KJ

Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości