17 obserwujących
1044 notki
2194k odsłony
  601   0

Niemcy: szczepionka AstraZeneca jednak też dla seniorów

W Niemczech szczepionka AstraZeneca także dla osób powyżej 65. roku życia. fot. PAP/EPA/Sean Gallup / POOL
W Niemczech szczepionka AstraZeneca także dla osób powyżej 65. roku życia. fot. PAP/EPA/Sean Gallup / POOL

Po ostatnich badaniach Niemcy, podobnie jak wcześniej Francja, będą podawać szczepionkę firmy AstraZeneca osobom powyżej 65. roku życia – ogłosiła kanclerz RFN Angela Merkel.

- Niemiecka Agencja Szczepień, a my chętnie zastosujemy się do jej zaleceń, dopuści AstraZeneca dla grup osób starszych, po 65. roku życia – powiedziała kanclerz Angela Merkel.

Merkel rozmawiała z dziennikarzami po spotkaniu z przedstawicielami władz krajów związkowych na temat narodowej strategii walki z koronawirusem.

Do tej pory rząd RFN nie dopuszczał stosowania szczepionki AstraZeneca dla osób 65+, argumentując to brakiem wystarczających danych naukowych z brytyjsko-szwedzkiego laboratorium, które by to umożliwiały. Obecnie "najnowsze badania dostarczyły dowodów" na podwyższenie maksymalnego wieku stosowania szczepionki – wyjaśniła Merkel. Odniosła się w szczególności do brytyjskich badań wykazujących znaczną skuteczność szczepionki AstraZeneca w przypadku osób starszych.

Berlin liczy na to, że dzięki tej decyzji zostanie przyspieszona kampania szczepień, krytykowana za opieszałość - pisze AFP.

Dwa dni temu francuski rząd zezwolił na stosowanie szczepionki AstraZeneca u osób w wieku 65-75 lat cierpiących na choroby współistniejące. Paryż początkowo zarezerwował ten preparat dla wszystkich pracowników służby zdrowia, w tym osób poniżej 50. roku życia, oraz dla 2 milionów osób w wieku 50-64 lata z chorobami współistniejącymi, takimi jak cukrzyca, nadciśnienie, nowotwory.

KJ

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości