168 obserwujących
9812 notek
25229k odsłon
  395   0

Tadeusz Ferenc, były prezydent Rzeszowa, poparł Marcina Warchoła

Kandydat na prezydenta Rzeszowa Marcin Warchoł (P) oraz były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc (L). Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Kandydat na prezydenta Rzeszowa Marcin Warchoł (P) oraz były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc (L). Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Kandydujący w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł zaprezentował w mediach społecznościowych swój spot wyboczy.

Wsparcia politykowi Solidarnej Polski udziela w nim były prezydent miasta Tadeusz Ferenc.

Spot ukazał się w weekend. O północy z piątku na sobotę minął termin zgłaszania kandydatur. Wybory zarządzone zostały na 9 maja.

„Szanowni Państwo, zdecydowanie na prezydenta miasta Rzeszowa popieram pana ministra Marcina Warchoła” – deklaruje w materiale filmowym Ferenc.

Warchoł w trakcie kampanii jest konsekwentnie popierany przez Ferenca, a jego komitet nosi nazwę: „KWW Marcin Warchoł Tadeusz Ferenc dla Rzeszowa”. Były prezydent kandydaturę wiceministra sprawiedliwości zaproponował bezpośrednio po swojej rezygnacji.

W 50-sekundowym spocie Warchoł przypomina m.in. swoje działania na rzecz miasta, a także dotychczasową współpracę z byłym prezydentem miasta.


Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Ferenc złożył rezygnację 10 lutego br. po tym, gdy przeszedł COVID-19.

Oprócz Warchoła na stanowisko prezydenta miasta kandydują: popierana przez Prawo i Sprawiedliwość i rzeszowski region NSZZ „Solidarność” wojewoda podkarpacki Ewa Leniart; b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek - popierają go m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050; a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Natomiast decyzja w sprawie rejestracji kandydatury Małgorzaty Grzywa z KWW Polska 2050 zostanie przez komisje wyborczą podjęta w poniedziałek. Podpisy popierające jej kandydaturę zostały złożone w piątek po południu. KWW Polska 2050 nie jest tożsamy z ruchem Szymona Hołowni. Grzywa w latach 2010-14 była wójtem gminy Oświęcim w Małopolsce.

KW

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka