Piotr Semka w poważnym stanie po COVID-19. Jacek Kurski zdradził, jak się czuje

Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy". fot. Youtube
Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy". fot. Youtube

Piotr Semka trafił do szpitala po zakażeniu się wirusem SARS-CoV-2. Stan znanego publicysty był ciężki i musiał korzystać z respiratora. W jakim jest stanie zdradził Jacek Kurski, jego wieloletni przyjaciel.

Prezes TVP poinformował, że Piotr Semka wraca do zdrowia i ma się lepiej. Podkreślił, że chorujący dziennikarz nawiązuje już kontakt z otoczeniem. Rokowania są dobre.

"Na razie szturm modlitewny przynosi ten efekt, że już można mówić o cudzie. Piotr wyszedł z Ecmo, przeszedł pod respirator, ale już nie pobiera zbyt dużo tlenu i oddycha Piotr samodzielnie. Zaczyna być z nim kontakt. Piotr mruga oczami, otwiera oczy, reaguje palcami i oczami na komunikaty, więc jest wstępna faza nawiązania z nim kontaktu. Światło w tunelu jest więc coraz większe, z czego bardzo się cieszymy" - powiedział Jacek Kurski w rozmowie z "Super Expressem".

"Teraz nastąpi część terapii, później rehabilitacja. Fizyczna kondycja będzie wymagała rehabilitacji, z psychiką z kolei jest lepiej. Bardzo się cieszę, że Piotr dochodzi do siebie, jestem wdzięczny Bogu. To wszystko pokazuje siłę modlitwy. Dużo przyjaciół i znajomych wzięło udział w łańcuchu wsparcia modlitewnego dla Piotra. Medycyna ma ograniczone możliwości, a miłosierdzie Boże ma nieograniczone…" - dodał Jacek Kurski.

Także Jacek Łęski z TVP Info uspokoił obserwatorów na Twitterze, zapewniając, że Piotr Semka wraca do pełni sił i niebawem podejmie rehabilitację.

KJ

Lubię to! Skomentuj133 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości