"Friends", czyli "Przyjaciele" wracają. Zobacz oficjalny zwiastun

Serial "Friends" był emitowany w latach 1994-2004.
Serial "Friends" był emitowany w latach 1994-2004.
Pod koniec maja na platformie HBO Max pojawi się nowy odcinek kultowego serialu "Przyjaciele". Stacja opublikowała pierwszy zwiastun filmu "Friends: The Reunion".

Z okazji 25-lecia serialu "Przyjaciele" nakręcono odcinek specjalny, w którym po raz kolejny spotka się cała szóstka głowach bohaterów. Fani czekali na to do 17 lat!

W filmie znów zobaczymy ulubioną obsadę: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisę Kudrow, Matthew Perry'ego, Matta LeBlanca i Davida Schwimmera.

Będą też goście specjalni! Na ekranie zobaczymy prawdziwie gwiazdorską obsadę: David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon oraz Malala Yousafzai.

Zobacz trailer "Friends. The Reunion"

Aktorzy spotykają się w mieszkaniu Moniki i Rachel i wspominają, co działo się na planie. Odtwarzają słynne sceny, komentują i... płaczą.

Najpopularniejszy serial wszech czasów

"Przyjaciele" to jeden z najpopularniejszych seriali wszech czasów. Opowiada o losach szóstki przyjaciół, którzy mieszkają i pracują w Nowym Jorku na Manhattanie. Pierwszy odcinek wyemitowano w 1994 roku, ostatni w 2004. Perypetie Rachel, Moniki, Phoebe, Joeya, Rossa i Chandlera oglądają ludzie na całym świecie - był wyświetlany w ponad 100 krajach.

Serial "Przyjaciele" został stworzony przez Davida Crane’a i Martę Kauffman, we współpracy z Kevinem Brightem. Na dziesięć serii składa się łącznie 236 odcinków, nakręconych w studio Warner Bros. Television w Burbank w Kalifornii.

W ciągu 10 sezonów produkcja gościła na planie takie gwiazdy w epizodycznych rolach, jak Brad Pitt, Reese Witherspoon, Susan Sarandon, George Clooney, Paul Rudd, Tom Selleck, Bruce Willis, Kathleen Turner, Sean Penn, Gary Oldman, Ben Stiller, Winona Ryder czy Julia Roberts.

Po ponad 25 latach od emisji "Przyjaciele" są nadal jednym z najchętniej oglądanych seriali  i mają wielką grupę fanów. "Friends" to najczęściej oglądana produkcja w czasie lockdownu.

Kto jest kim we "Friends"?

  • Rachel Green (Jennifer Aniston): wielbicielka mody, która swoją karierę zaczyna jako kelnerka w kawiarni. Później pracuje w Bloomingdale’s i u Ralpha Laurena w dziale zarządzania.
  • Monica Geller (Courteney Cox): pracuje w branży kulinarnej, kilkakrotnie zmienia pracę. Jej ostatnią pracą jest posada szefa kuchni w restauracji Javu. Ma obsesję na punkcie sprzątania.
  • Phoebe Buffay (Lisa Kudrow): ekscentryczna masażystka, piosenkarka i gitarzystka; gra także postać Ursuli Buffay, siostry-bliźniaczki Phoebe.
  • Joey Tribbiani (Matt LeBlanc): aktor, który dzięki roli doktora Drake’a Ramoraya w operze mydlanej Dni naszego życia zyskał sławę.
  • Chandler Bing (Matthew Perry): pracownik firmy analizującej i przetwarzającej dane statystyczne dla międzynarodowych korporacji. Jego zawód jest w serialu częstym obiektem żartu, jako że nikt z pozostałych przyjaciół nie umiał powiedzieć, czym konkretnie zajmuje się Chandler. Pod koniec serialu pracuje w reklamie.
  • Ross Geller (David Schwimmer): starszy brat Moniki, paleontolog pracujący w Muzeum Prehistorii, później wykładowca na New York University. Od czasów liceum zakochany w Rachel.


Przez dziesięć lat produkcji otrzymał 6 nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu komediowego, a także Złoty Glob, dwie nagrody Stowarzyszenia Aktorów Filmowych oraz 56 innych nagród i 152 nominacje.

"Friends: The Reunion" zadebiutuje na HBO Max już 27 maja.

ja

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura