Kina od dziś są otwarte. Gdzie obejrzysz film?

No machine-readable author provided. Zuska assumed (based on copyright claims)., CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia Commons
No machine-readable author provided. Zuska assumed (based on copyright claims)., CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia Commons
Kina od dzisiaj mogą się znowu otworzyć, ale nie wszystkie to zrobią. Gdzie będzie można obejrzeć film i z jakiego repertuaru możemy wybierać po tak długiej przerwie?

Kina znów otwarte

Od 21 maja wznowiona zostaje działalność instytucji kulturalnych. Filharmonie, kina i teatry znów otworzą się dla widzów, jednak jak się okazuje - nie wszystkie.

Obostrzenia z instytucji kulturalnych miały być początkowo zdjęte dopiero 29 maja, jednak rząd zdecydował się otworzyć kina, teatry i wiele innych miejsc wcześniej, dzięki czemu już dziś wiele osób mogło skorzystać z oferty kulturalnej.

Przez całe to zamieszanie z datami nie wszystkie kina zdecydowały się jednak wznowić swoją działalność. Jeśli chodzi o multipleksy, filmy będziemy mogli oglądać tylko w kinie Helios. Na Cinema City czy Multikino będziemy musieli poczekać do 28 maja.

Helios nie jest jednak naszą jedyną możliwością. Kinomaniacy mogą korzystać również z bogatej oferty kin studyjnych. W Warszawie otworzyły się m.in.: Kino Muranów, Kino Luna, Kino Iluzjon, Kino Kultura, Kino Wisła, Kino Atlantic i wiele innych.

Repertuar kin

Repertuar kin najbliższy tydzień jest niezwykle bogaty - każdy znajdzie coś dla siebie. W kinie Helios zobaczymy kilka premier, których wielu z nas nie mogło się już doczekać. 

Kina studyjne również ofertę mają bogatą, oprócz głośnych tytułów zobaczymy także kilka starszych perełek - co dokładnie? Wszystko zależy od konkretnego kina.

Ścisły reżim sanitarny - seans bez popcornu

Mimo że kina są otwarte, będą działały w ścisłym reżimie sanitarnym. Widzowie będą mogli zajmować co drugie miejsce, na sali będzie mogła przebywać maksymalnie połowa osób, które normalnie by się w niej zmieściły.

Ponadto widzowie będą musieli mieć założone maseczki, co będzie egzekwować personel. Co za tym idzie w sali kinowej nie będzie można jeść i pić, co dla wielu osób będzie jedynie zaletą.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości